Nové a tajuplné štúdio Xboxu pripravuje „nové a staré veci“

Nové a tajuplné štúdio Xboxu pripravuje „nové a staré veci“

 

A komunita už špekuluje, čo to bude.

O štúdiu The Initative sme toho zatiaľ veľa nepočuli. Jeho vznik ohlásil Microsoft ešte v roku 2018 a odvtedy sme sa v súvislosti s týmto štúdiom dozvedali iba to, akých skúsených herných vývojárov pridali do svojich radov. Štúdio totiž vzniklo v Kalifornii, čo je veľmi atraktívna oblasť herného vývoja a vďaka tomu k sebe „pretiahli“ vývojárov zo štúdií ako Sony Santa Monica, Naughty Dog, Respawn, Crystal Dynamics atď.

Lenže šéf Xbox Game Studios Matt Booty nedávno prezradil, že v roku 2020 uvidíme prvé náznaky toho, na čom toto nové štúdio pracuje a zdá sa, že ich herný projekt naberá reálne kontúry. Včera sa k tomuto projektu vyjadril aj šéf Xbox divízie Phil Spencer, ktorý utrúsil aj jednu zaujímavú poznámku.

Podľa neho štúdio pracuje na nových veciach a zároveň aj starých veciach novým spôsobom. A aj keď možno na prvý pohľad to zmysel nedáva, tak fanúšikovia si začali spájať jednotlivé informácie dokopy. Zdá sa totiž, že The Iniative pracuje na existujúcej značke Microsoftu (čo Spencer naznačil aj počas rozhovoru v roku 2018) a konsenzus komunity je taký, že pravdepodobne ide o reštart série Perfect Dark.

Perfect Dark je séria od britského štúdia Rare a prvú hru sme videli v roku 2000 na Nintendo 64 a dvojku vydalo Rare na Xbox 360 v roku 2005. Následne však poslal sériu na odpočinok, no svet špionáže a blízkej budúcnosti by mohol byť veľmi dobrým mixom pre vytvorenie zaujímavej príbehovej hry.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk