Xbox Series X bude mať k dispozícii najrýchlejšiu SSD technológiu na trhu

Xbox Series X bude mať k dispozícii najrýchlejšiu SSD technológiu na trhu

 

Microsoft si zaistil partnera.

Server DigiTimes uverejnil informáciu o tom, že Microsoft a taiwanská spoločnosť Phison sa dohodli na „dodávke komponentov“ pre svoju novú Xbox Series X konzolu. A implikácie tejto dohody by mali byť obrovské.

Pre hráčov by to mohlo znamenať NVMe SSD disky, ktoré môžu dosiahnuť závratných rýchlostí 7GB/s a až 8TB voľného priestoru. Pri tom druhom však silne pochybujeme o praktickej aplikácii, pretože cena konzoly s 8TB SSD diskom by bola závratná. Preto sa vo všeobecnosti očakáva, že nové konzoly budú vydané s kapacitou "iba" 1TB. 

Najväčšou výhodou NVMe SSD diskov, ktoré riadia Phison komponenty je rýchlosť. Spoločnosť totiž produkuje E16 SSD radiče a tie sú jediné, ktoré podporujú SSD disky s rozhraním PCIe 4.0, čo znamená zvýšenie rýchlosti oproti konkurenčným SSD diskom. V praxi by sa to malo prejaviť minimálnymi nahrávacími časmi, bohatšími detailmi v hrách bez nežiaduceho efektu v podobe „dočítavania textúr“ počas hrania.

Microsoft však nekonkretizoval, ktoré radiče vo svojej konzole použije, no vyjadrenie spoločnosti naznačuje, že pravdepodobne to bude práve PCIe 4.0 variant. Výhodou Phisonu je to, že na rozdiel od konkurencie má PCIe radiče na trhu dlhšiu dobu.

Ak však vás podrobnosti nezaujímajú, tak vám pravdepodobne postačí fakt, že nahrávacie časy hier v nových konzolách (aj Xbox Series X a aj Playstation 5) bude neuveriteľne krátke.

Do mozaiky Xbox Series X sa nám pridáva ďalšia technológia, ktorá bude popri Zen 2 procesore, NAVI grafickom čipe s výkonom 12TFLOPs a hardvérovom raytracingu tvoriť základ výkonu novej generácie konzol.

Zdroj: DigiTimes

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk