Šéf Xbox Games Studios: Zatiaľ žiadne next-gen hry, chceme sa sústrediť na obe generácie Xboxu

Šéf Xbox Games Studios: Zatiaľ žiadne next-gen hry, chceme sa sústrediť na obe generácie Xboxu

 

Nechcú sa sústrediť výlučne len na next-gen hry.

Nový Xbox nám už klope na dvere a koncom tohto roka k nám dorazí nová generácia Xboxu. Pri tejto príležitosti sa nám tlačí do úst otázka, ako to vlastne bude s chystanými next-gen hrami. Všetko sa teraz snažil vysvetliť Matt Booty, ktorý má na starosti Xbox Games Studios.

 

Práve on sa rozhovoril o chystaných first-party hrách a rovnako tak ich budúcom zameraní. Podľa Bootyho sa nechcú sústrediť len na first-party tituly, ktoré by cielili výlučne na next-gen. "Náš obsah bude tento aj budúci rok mieriť na celú rodinu platformy Xbox", dodal.

Zároveň hovorí, že je dôležité, aby sa naplnili potreby a očakávania majiteľov aktuálnej generácie Xboxu a zároveň aj tej budúcej, v znamení Xbox Serie X. Pripomenul, že po 15 rokoch bude opäť legendárna séria Halo stáť pri launchy nového Xboxu, a práve preto sa chcú sústrediť hlavne na to, aby využili výkon Xbox Series X naplno.

Booty sa taktiež rozhovoril o nákupe ďalších štúdií, ktoré by mohli zobrať pod svoje krídla. "Už sme v tej fáze, ktorá s nákupom nových štúdií nateraz skončila a je dôležité, aby sme sa presunuli na vývoj hier.", týmito slovami Booty skrotil možno prílišne očakávania. 

V každom prípade to má Microsoft jasne premyslené, takže nás určite čaká skvelý rok, ktorý môže značku Xbox posunúť smelo do ďalšej generácie.

Zdroj: wccftech.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk