Na roztomilej hre Everwild od Rare sa podieľa aj vývojár zrušeného Fable Legends

Na roztomilej hre Everwild od Rare sa podieľa aj vývojár zrušeného Fable Legends

 

Vývoj hry sa rozbehol.

Na X019 prekvapilo štúdio Rare ohlásením ich novej hry s názvom Everwild, ktorá kombinuje roztomilý vizuálny štýl a dobrodružstvo v otvorenom svete. Okrem traileru sme sa však o hre až tak veľa nedozvedeli a tak nastal čas na zmenu.

Najnovšie informácie z vnútra štúdia hovoria o tom, že Everwild sa začal ako projekt na ktorom spolupracovalo 25 vývojárov s podporou technického oddelenia štúdia, no tento tím sa veľmi rýchlo rozrastá a momentálne sa na ňom podieľa viac ako 50 vývojárov. A nachádzajú sa v ňom aj mená, ktoré už s Microsoftom majú spoločnú históriu.

Hlavným dizajnérom hry je totiž James Blackham, ktorý predtým pôsobil ako hlavný dizajnér v štúdiu Lionhead na hre Fable Legends, ktorú Microsoft v roku 2016 zrušil a spolu s ňou aj celé štúdio. Po chvíli strávenej v Square Enix sa pripojil k Rare, kde dostal túto lukratívnu pozíciu.

Výkonnou producentkou hry je Louise O’Connor, ktorá predtým pracovala ako animátorka na hrách Conker’s Bad Fur Day and Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts a šéfom vývoja je Simon Woodroffe, ktorý predtým pôsobil v štúdiu Sumo Digital. Art šéfom vývoja je Ryan Stevenson, ktorý vytvoril vizuál k hrám ako Sea of Thieves a Viva Pinata.

Hra však ešte len teraz vstúpila do plnej produkcie a preto jej vydanie nemôžeme tak skoro očakávať. Je však jasné, že sa jej dočkáme na Xbox Series X a PC.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk