Xbox Series X stratí oproti Xbox One jednu dôležitú funkciu

Xbox Series X stratí oproti Xbox One jednu dôležitú funkciu

 

Zdá sa, že porty sú nakoniec vecou verejnou.

Včera nastala na CES 2020 trochu trápna situácia. AMD sa pochválilo trailerom, kde ukázali Xbox Series X zo zadnej strany a odhalilo tak porty, ktorými bude konzola disponovať. Problémom bolo akurát to, že AMD použilo render zo stránky Turbo Squid, ktorý sa nezakladal na realite.

To však primälo mnohých redaktorov k tomu, aby oslovili svoje zdroje a zistili, ako sú na tom porty novej konzoly Xbox Series X. A zdá sa, že konzola stratí jednu funkcionalitu svojho predchodcu, konzoly Xbox One. Server Thurrott prišiel s informáciou, že momentálne má Xbox Series X vzadu dva SuperSpeed USB-A porty (a ďalší bude vpredu), ethernet, pripojenie na optické audio a iba jedno HDMI pripojenie.

To znamená, že HDMI-in z novej generácie Xbox konzoly úplne vypadne. A to znamená že do Xbox Series X si už svoj televízny box nepripojíte (nie žeby bola táto funkcionalita niekedy na Slovensku poriadne podporovaná). Zdroje serveru Windows Central navyše dodali informáciu, že do Xbox Series X už nepripojíte ani Kinect a to ani prostredníctvom USB portu. Pochopiteľne vypadne aj IR senzor. 

Celkom zvláštne je to, že Xbox Series X nebude mať ani jeden USB-C konektor a sme zvedaví ako sa k USB portom postaví Sony so svojou Playstation 5.

Obe weby zároveň upozornili, že takéto porty sa na konzole nachádzajú momentálne a do vydania konzoly sa to môže ešte teoreticky zmeniť.Vydanie Xbox Series X je naplánované na posledné mesiace roka 2020.

Zdroj: Thurrott/WindowsCentral

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk