AMD nám prezradilo nové informácie o Xbox Series X, ktoré však nakoniec nie sú pravdivé

AMD nám prezradilo nové informácie o Xbox Series X, ktoré však nakoniec nie sú pravdivé

 

Trochu smiešna udalosť.

Včera večer si Phil Spencer, šéf Xbox divízie upravil svoju profilovú fotku na sociálnej sieti Twitter a namiesto svojej tváre si tam umiestnil vzorku SoC čipu pre konzolu Xbox Series X. Samozrejme, na čipe nechýba označenie 8K a podľa veľkosti je zrejmé, že konzola bude poriadna beštia.

Načasovanie zmeny fotky však naznačovalo, že niečo nové o Xbox Series X sa dozvieme na CES prezentácii spoločnosti AMD, ktorá pre Microsoft tieto čipy vyrába. A skutočne sa tam Phil Spencer na chvíľu mihol, no oveľa viac nás zaujal tento obrázok, ktorý znázorňoval zadnú stranu Xbox Series X konzoly so všetkými portami.

Na ňom môžeme vidieť napájací konektor, 2x HDMI, 2x USB C, optické audio a ethernetový port. Lenže nakoniec sme sa dozvedeli, že nás tento obrázok ani nemusí veľmi zaujímať. Pretože AMD údajne v prezentačnom videu použili fake Xbox Series X render a informácie o portoch sa teda nezakladajú na pravde, čo najprv potvrdil Microsoft.

A následne aj samotné AMD priznalo, že použilo render, ktorý našli na internete.

Ups. Toto skutočne nevyšlo. Microsoft nám pri prezentácii konzoly zadné porty pravdepodobne naschvál neukázalo a AMD teraz prispelo k zmätku okolo novej konzoly.

Zdroj: The Verge/Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk