Nová generácia Xbox konzol sa nakoniec volá....iba Xbox

Nová generácia Xbox konzol sa nakoniec volá....iba Xbox

 

Microsoft trochu poupravil zmätok, ktorý vznikol.

Takže. Najprv bol Xbox, potom Xbox 360, potom Xbox One a teraz Xbox Series X? Alebo ako to vlastne je? Okolo názvu nedávno ohlásenej konzoly od Microsoftu panuje trochu zmätok. Napríklad, ak ste sa započúvali do nášho podcastu, tak sme si všimli, že názov „Series X“ je napísaný dosť menším písmom a dôraz je kladený na samotný názov Xbox, no prakticky každý z dôležitých ľudí v Microsofte hovorí o konzole ako o Xbox Series X. Takže ako to je?

Zdá sa, že konečne máme odpoveď. Zástupca spoločnosti totiž prezradil webu Business Insider, že nová konzola sa volá jednoducho – Xbox: „Názov, ktorým pôjdeme ďalej je jednoducho Xbox. Počas The Game Awards ste videli toto meno prostredníctvom konzoly Xbox Series X. Podobne ako v minulých generáciách, aj tu nám názov Xbox Series X vytvára priestor pre ďalšie konzoly v budúcnosti.“

Čiže v skratke. Xbox je názov konzoly od Microsoftu a Series X je názov konkrétneho modelu, podobne ako keď napríklad máte iPhone XR. To otvára Microsoftu priestor, aby v budúcnosti (možno aj počas vydania) pridal do svojej ponuky slabšiu verziu konzoly, ktorá by sa napríklad mohla volať Xbox Series S. Nevylúčil to ani šéf Xboxu, Phil Spencer v rozhovore s Gamespotom.

Takže v budúcnosti by to napríklad mohlo vyzerať takto

Zdroj: Business Insider

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk