Ubisoft: Playstation 5 a Xbox Scarlett prinesú obrovský skok vpred

Ubisoft: Playstation 5 a Xbox Scarlett prinesú obrovský skok vpred

 

To dúfame.

Aj keď oficiálne špecifikácie nových konzol nepoznáme, vieme, na čo sa obaja výrobcovia konzol chystajú zamerať. Skrátenie nahrávacích časov, popularizácia raytracingu a hranie v 4K rozlíšení a vysokých frameratoch. A zatiaľ čo niektorí vývojári nie sú veľmi ohromení, Ubisoft je na opačnej strane barikády.

Výkonný riaditeľ Európskej pobočky Ubisoftu, Alain Corre poskytol rozhovor magazínu Telegraph, kde povedal, že Ubisoft vidí Playstation 5 a Xbox Scarlett ako obrovský krok vpred. Zároveň však priznal, že si nie je istí reakciou hráčov a hernej komunity. Pre vývojárov sú však nové systémy vzrušujúce.

Podľa Correa to umožní Ubisoft štúdiám „ísť do nepoznaných teritórií a priniesť hráčom niečo nové.“ Ako jeden z príkladov uvádza napríklad pokroky v umelej inteligencii v hrách a taktiež aj spomínaný raytracing. Corre však prakticky potvrdil to, čo kritizoval šéf štúdia Platinum Games. Nové konzoly totiž neprinesú nič revolučné a skôr pôjde o poskytnutie tých najlepších dostupných technológií v praktickej krabičke. Ak teda hráči čakajú revolúciu v hernom priemysle, tak sa jej pravdepodobne nedočkajú.

Corre taktiež prezradil, sú otvorení všetkým novým technológiám a to je dôvod, prečo ako jeden z mála vydavateľov vyjadrili plnú podporu platforme Google Stadia. Na PC a na Stadiu plánujú čoskoro priniesť svoju novú službu uPlay Plus, kde získajú hráči za mesačný poplatok 14,99€ prístup k viac ako 100 hrám. Corre nevylúčil, že túto službu prinesú aj na konzoly, no na druhej strane povedal, že momentálne sa sústreďujú na PC a Stadiu.

Zdroj: Telegraph

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk