Netradičná konštrukcia Xbox Series X výrazne dopomôže jeho chladeniu

Netradičná konštrukcia Xbox Series X výrazne dopomôže jeho chladeniu

 

Oproti Xbox One má mať novinka od Microsoftu až o 70% lepší „airflow“.

Xbox Gamecube, teda čo to trepem... Xbox Series X, next-gen konzola od Microsoftu zvolila netradičný prístup k dizajnu, čím však nechcem povedať, že je nevkusný. Práve naopak. Aj keď samozrejme, ako sa hovorí: „Ako 100 ľudí do hory volá, ten druhému jamu kope.“ Okej, trápny fór máme za sebou a poďme ďalej. Nie každému teda vzhľadom novinka ulahodila, ale už teraz vďaka tomu vieme, že nový Xbox nebude trpieť na prehrievanie.

Inak keď už som spomenul retro konzolu Nintendo Gamecube, pokiaľ by ste ich postavili dve na seba, bol by to približne jeden Xbox Series X. V konzolovom dizajne tento netradičný vzhľad pripomína skôr mini ITX PC zostavu než hernú konzolu. Ale aj vďaka tomu môže mať XSX naozaj pokročilé chladenie, ktoré skrotí teploty tých našľahaných 12 teraflopov.

Chladiaci systém Xbox Series X bol navrhnutý tak, aby „spĺňal štandardy najvýkonnejšej konzoly budúcej generácie“. Podľa riaditeľa mechanického inžinierstva v spoločnosti Xbox hardware, Jima Wahla bola konzola navrhnutá tak, aby umožnila až o 70% lepší prietok vzduchu ako jeho predchodca. S tým zároveň Microsoft garantuje aj tichosť celého zariadenia. Okrem hlavného ventilátora, ktorý ponúkne o 20% viac výkonu ako Xbox One, zohrá úlohu aj vylepšené chladenie pamäte GDDR6. Technológia „vapor chamber“ (funguje podobne ako „heat pipes“ na grafických kartách) dokáže odbúrať viac odpadového tepla, ktoré je daňou za masívne navýšenie výkonu.  

Zdroj: wccftech

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk