Song of the Deep - Recenzia

Song of the Deep - Recenzia

Insomniac Games sú hry plné zaujímavého zmyslu pre humor, rôznorodých, často až šibnutých zbraní a výrazného vizuálneho štýlu, ktorý vie napodobniť iba málo ostatných štúdií. A potom je tu ich nový projekt, Song of the Deep, ktorý je úplne iný ako všetko predtým.

Odhliadnuc od cenovky, ktorá sa rovná indie hrám, titul zaujme na prvý pohľad. Je jasné, že toto je iná šálka kávy. Príbeh je spracovaný vážne a hovorí o dcére, ktorá pátra po stratenom otcovi, a to vo fantasy krajine a pod vodou. A v ponorke. Navyše, celá hra je v 2D.

Ak prijmete fakt, že hra je iná a nebudete mať očakávania kvôli menu štúdia, je veľmi pravdepodobné, že sa dobre zabavíte. Hra je v základe metroidvania. To znamená, že od začiatku máte k dispozícii celú mapu, no na prístup do jednotlivých sekcií potrebujete určité schopnosti, ktoré počas plnenia hlavnej úlohy získate.

Herný čas natiahnete tým, že sa budete vracať na už preskúmané miesta, aby ste získali vylepšenia, na ktoré ste túžobne pozerali, no nemali ste sa k nim ako dostať. Drvivá väčšina hry sa odohráva v ponorke a to určuje jasné pravidlá hry. No netreba byť naivný. Ani táto miniponorka pre našu hlavnú hrdinku nie je bezpečná a vašimi nepriateľmi budú tamojší vodní obyvatelia s rôznorodými útokmi vyžadujúci rôznorodú taktiku, aby ste ich mohli poraziť. Postupne s novými schopnosťami pribúdajú aj noví, zaujímavo navrhnutí nepriatelia a tí posúvajú hrateľnosť ďalej bez toho, aby nastal stereotyp.

Okrem toho hrateľnosť posúvajú aj bežné vylepšenia, ktoré sa dajú zakúpiť prostredníctvom mincí a tie vám zanechávajú nepriatelia.

Zaujímavo navrhnutých nepriateľov doplňuje aj zaujímavé prostredie poskytujúce rôznorodosť a potrebnú variabilitu, nakoľko sa na rovnaké miesta budete niekoľkokrát počas kampane vracať. Navyše, okrem vizuálneho dizajnu sa môžu pochváliť aj výborným leveldizajnom. Ten odmeňuje exploráciu a motivuje hráča, aby našiel všetky možné vylepšenia.

Autori si boli vedomí, že súbojový systém v ponorke je riskantný krok, no nakoniec veľmi dobre podaril, a to nie len kvôli prvkom vylepšovania a získavania nových schopností, ale vďaka jasnému a prehľadnému dizajnu. Keď si to tak zhrnieme, na hre nie je nič vyslovene slabé, no aj napriek tomu sme mali pocit, že jej niečo chýba. Niečo, čo hra ako Ori mala. Výraznú charizmu, ktorá by nás motivovala udeliť plné hodnotenie.

Naše hodnotenie

Song of the Deep je hra zo zaujímavou tematikou, no rutinným prevedením. Hra nie je v ničom vyslovene slabá, autori spravili všetko presne tak ako mali, a tak ak sa rozhodnete pre kúpu, určite neoľutujete. Len neočakávajte to, čo bežne od Insomniac hry.

Klady

  • leveldizajn
  • artštýl
  • dĺžka hry

Zápory

  • nič podstatné

Informácie o hre

Song of the Deep

Song of the Deep 2016

Keď sa Meryn jedného dňa zobudí a jej otec sa nevráti z práce, vydá sa ho hľadať do hlbín mora za pomoci ručne postavenej ponorky.

  • Platforma: Xbox One
  • Žáner: 2D metroidvania
  • Výrobca: Insomniac Games
  • Distribútor v GB: Insomniac Games
  • Hru na recenzovanie poskytla spoločnosť: Insomniac Games

Trailer GameExpres.sk

Korekcia: Simona Beňová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk