PREVIEW: Tony Hawk's Pro Skater 1 + 2 prináša skejterské legendy v modernom háve

PREVIEW: Tony Hawk's Pro Skater 1 + 2 prináša skejterské legendy v modernom háve

 

Je to možné? Nesníva sa mi to? Naozaj po dlhej dobe dostaneme kvalitný titul zo série Tony Hawk's? Vyzerá to tak, že áno. Remake prvých dvoch dielov s názvom Tony Hawk's Pro Skater 1 + 2 v deme, ktoré je k dispozícii pre „predobjednávateľov“, ukazuje, že nás čaká skvelá zábava. Ale poďme pekne po poriadku.

Časy, keď hráči s túžbou očakávali nový diel skejterských sérií a aj vďaka ním množstvo tínedžerov túžilo napodobniť legendy tohto športu, sú už dávno minulosťou. Posledný diel série Skate vyšiel pred desiatimi rokmi, nepodarok v podobe Tony Hawk's Pro Skater 5 zas pred piatimi. Zdá sa však, že v poslednej dobe zažívajú hry z prostredia skejterov akúsi renesanciu. Na Steame sa napríklad zjavili realistické tituly ako Skater XL či Session, ktoré si získali pozornosť hráčskej verejnosti.

Na vlne remasterov, remakov a nostalgie sa pokúša opäť zviezť aj Activision... a my sa v tomto prípade rozhodne nesťažujeme. Zatiaľ čo po ohlásení Tony Hawk's Pro Skater 1 + 2 som bol jemne skeptický, predsa len, odkedy sa o sériu nestará Neversoft, je to jeden podpriemerný kúsok za druhým, po vyskúšaní dema sa moja viera v kvalitný remake obrátila o 180 stupňov. 360, ak sa voláte Andrea Verešová.
Niekoľko noviniek

Vyzerá to jednoducho tak, že novinka z dielne štúdia Vicarious Visions dá zabudnúť na veľmi priemerný Pro Skater HD. Hoci ide „iba“ o prepracovanie prvých dvoch dielov, dočkáme sa aj malých zmien. Už v deme si tak môžeme vyskúšať mechanizmy, ktoré sa objavili až v neskorších častiach, ako sú napríklad revert, spine transfer či wall plant. Samozrejmosťou je moderná grafika.

Vývojári sa však nepokúsili vymýšľať novinky – koncept zostáva rovnaký, ako bol aj v pôvodných hrách. Vrhnete sa do arkádovej dvojminútovej „session“, pričom počas nej budete okrem robenia trikov plniť množstvo úloh. V deme, ktoré sa rovnako ako ochutnávka THPS odohráva v sklade, sú tieto úlohy vypnuté, to však neprekáža. Na zoznámenie sa s tým, ako sa tvorcovia popasovali s prevedením legendy do moderného hávu, to bohato stačí.
Obľúbený soundtrack a hrateľnosť

Ak ste jednotku a dvojku hrali, ovládanie sa vám po chvíli dostane do krvi. Tento pocit umocní aj fakt, že gamepady sú dnes predsa len pohodlnejšie ako pred dvadsiatimi rokmi. Vychutnávate si tak klasickú hrateľnosť za zvukov punkrockového soundtracku, ktorý by v plnej hre mal kombinovať pôvodné a nejaké tie nové skladby. Fanúšikov určite poteší, že sa podarilo zabezpečiť licenciu aj na legendárneho Supermana od kapely Goldfinger, ja som bol nabudený aj z Afraid of Heights od mojich obľúbencov Billy Talent.

Nebudem vám klamať, prvé minúty sa niesli v znamení blaženého úsmevu a radostného konštatovania, že THPS 1 + 2 to má našliapnuté dobre. Už nostalgické intro poriadne navnadí, aby ste sa následne pustili do arkádového THPS, ako si ho pamätáte. Bude vás to jednoducho ťahať, aby ste tie dve minútky dali aspoň ešte raz a dosiahli o čosi vyššie skóre. Poteší aj spomínaná novinka v podobe revertu, vďaka ktorému môžete po vertikálnom triku na rampe prejsť do manuálu a reťaziť kombo jedna radosť.

Pochváliť musím aj grafickú stránku. Titul vyzerá na Xbox One X veľmi pekne, framerate je stabilný a za niekoľko desiatok minút hrania som nezaznamenal žiadne bugy či padania. Samozrejme, v prípade plnej verzie, kde už pribudnú aj úlohy a ďalšie veci, to môže byť inak, technickú stránku však zatiaľ musím pochváliť. A to vlastne platí aj pre hru všeobecne. Teším sa na plnú verziu, ktorá vyzerá ako splnenie sna všetkých fanúšikov série Tony Hawk's.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk