Zmätok pri Xbox konzolách asi nebude: Zásoby Xbox One konzol totiž pomaly ale isto dochádzajú

Zmätok pri Xbox konzolách asi nebude: Zásoby Xbox One konzol totiž pomaly ale isto dochádzajú

 

Zdá sa, že Microsoft už „vypol vypínač.“

Keď sa objavili špekulácie o tom, že Microsoft plánuje pri vydaní novej generácie rovno dve rôzne výkonné konzoly (a to bolo ešte v minulom roku), tak mnohí sa chytali za hlavy a hovorili si „Ako to už len Jankova mamička bude vedieť v obchode povedať, že ktorú konzolu má kúpiť svojmu synčekovi na Vianoce?“ Ako bude vedieť povedať, že ktorá je tá pravá pre jej syna, keď jedna sa volá Xbox One S, druhá Xbox One X, tretia Xbox Series S a štvrtá Xbox Series X?

Vyzerá to však tak, že to možno až taký problém nebude. Totižto mnoho, hlavne amerických reťazcov už na súčasnú generáciu konzol pridáva nálepku „Discontinued,“ čo znamená, že konzola už nie je aktívne vyrábaná a ďalšie kusy konzol už pomaly ale isto prestanú do obchodov prichádzať. Tento stav sa týka všetkých, doteraz aktívne podporovaných modelov Xbox One  – Xbox One S, Xbox One S -  All Digital a Xbox One X.

V ponuke niektorých obchodov tak už ani štandardné edície týchto konzol ani nenájdete a rôzne bundle balíčky konzol sa taktiež pomaly, ale isto dopredávajú.

Zdá sa teda, že Microsoft chce dosiahnuť stav, aby na jeseň, keď vydajú novú generáciu konzol v podobe Xbox „Lockhart“ a Xbox Series X boli v obchodoch dostupné iba tieto konzoly a aby sme už starú generáciu konzol ani nestretávali. Ak plánuje Microsoft vydať obe next-gen konzoly naraz, tak by to až taký problém byť nemusel. Kto bude hľadať lacnejšiu konzolu, kúpi Lockhart a kto bude chcieť výkonnú, kúpi si Series X.

Microsoft už pred nejakým časom ohlásil, že Xbox One X Cyberpunk 2077 konzola bude tou poslednou limitovanou edíciou tejto konzoly a následne sa už bude plne sústreďovať na výrobu novej generácie. To však asi Microsoft nerátal so zvýšeným dopytom po konzolách kvôli pandémii a preto je pokojne možné, že tesne pred vydaním nových konzol budú Xbox One konzoly nedostatkovým tovarom.

Alebo sa možno Microsoft rozhodol vydať next-gen systém skôr ako si myslíme.

Každopádne je to celkom veľká zmena oproti predchádzajúcej generácii. Výroba Xbox 360 bola totiž oficiálne ukončená až v roku 2016, čiže tri plné roky po vydaní Xbox One.

Zdroj: Amazon/ResetERA

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk