Vytrvalosť alebo šialenstvo? Hráčka získala za jeden mesiac 132 000 Gamerscore

Vytrvalosť alebo šialenstvo? Hráčka získala za jeden mesiac 132 000 Gamerscore

 

Toto sa len tak niekomu nepodarí...

Zbieranie achievementov, trofejí alebo podobnej varianty odmien patrí medzi obľúbené činnosti mnohých hráčov. Pre niektorých sa iba málo pocitov rovná tomu, keď získate platinovú trofej, alebo keď upravíte svoje skóre v jednej hre na 1000/1000 na Xbox konzolách.

Ale aj s ohľadom na lásku k achievementnom sa tento úlovok javí ako absolútne neuveriteľný. Hráčka na konzole Xbox One sa totiž na sociálnej sieti Reddit pochválila, že sa jej za jeden jediný mesiac podarilo nazbierať 132 000 Gamerscore. Len aby sme to dali do kontextu, bežná hra je na Xboxe vydávaná s maximálnym počtom 1000 Gamerscore (samozrejme, existujú výnimky), takže za ideálnych okolností to znamená, že za jeden mesiac získala každý jeden achievement v 132 hrách, čo znamená 4,2 hry na jeden deň.

Tento neuveriteľný úspech sa jej podarilo dosiahnuť ešte v marci, no webu Kotaku sa až teraz podarilo spojiť s touto hráčkou, aby sa jej spýtali čo ju viedlo k takémuto šialenému cieľu. Táto hráčka vystupovala v rozhovore pod pseudonymom Sarah a má 29 rokov.

Jedným z dôvodov, prečo sa jej to podarilo bola pandémia koronavírusu a Sarah ako správna hráčka tento čas využila na to že sa...hrala. Jej primárnou konzolou v tejto generácii je síce Playstation 4, no keď videla, že jej bývalá obľúbená stránka XboxAchievements.com spustila na marec súťaž o čo najväčší zisk v počte Gamerscore, tak to ju zlomilo. A rovno sa rozhodla, že prekoná svetový rekord.

Sarah pracuje ako účtovníčka a napriek pandémii musela pracovať 40 hodín týždenne, čo robí jej úspech ešte o to viac pôsobivejším. „Keď sa začala pandémia, tak mi to umožnilo premeniť čas chystania sa do práce na herný čas. Nechodila som na sociálne podujatia a bola som doma a tak som sa venovala hobby, ktoré mám.“

Získať takéto množstvo Gamerscore za jeden mesiac však nie je jednoduché a vyžaduje to aj prípravu z hľadiska výberu hier: „Strávila som čas výberom hier, ktoré sa dajú dokončiť veľmi rýchlo a nakoniec to bolo niečo cez 20 hier a tak som ich zoradila podľa rýchlosti dokončenia a kupovala ich zaradom, ako som ich hrala. Indie hry sú najčastejšie najkratšie. Na Xboxe je jeden vydavateľ Ratalaika, ktorý vydáva hru skoro každý týždeň a tie sa dajú dokončiť za hodinu. Tak som ich odohrala asi 60.“

Nie všetky hry však spadali do tejto kategórie. Sarah napríklad zdolala celý Dark Souls. A aj napriek všetkej tejto snahe to po väčšinu mesiaca vyzeralo, že neskončí na prvom mieste, no úplne na konci zabrala a za jeden jediný deň sa jej podarilo získať 29 000 Gamerscore, čo jej zabezpečilo víťazstvo. A okrem toho aj celkom solídny prírastok peňazí pre Microsoft.

Ak si chcete pozrieť jej „achievement streak“ a hry, ktoré v tomto čase hrala, tak kliknite na tento odkaz.

Zdroj: Kotaku
 
 
 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk