EA z nejakého dôvodu potrebovalo opäť vynájsť koleso...

EA z nejakého dôvodu potrebovalo opäť vynájsť koleso...

 

...otázkou však zostáva: Načo?

Počas májového Inside Xbox bola predstavená nová Madden NFL 21 a aj keď EA sľúbilo, že majitelia Xbox One verzie budú mať nárok na Xbox Series X verziu zdarma, tak zároveň sa veľmi rýchlo zistilo, že EA nepodporuje Smart Delivery, ktorá túto možnosť zabezpečuje.

Namiesto toho prišli s vlastným riešením, ktoré však malo niekoľko háčikov. V prvom rade, ak ste chceli získať Xbox Series X verziu hry zdarma, museli ste si Madden NFL 21 kúpiť do 31. decembra 2020 a svoj nárok na Xbox Series X verziu hry ste si museli uplatniť do 31. marca 2021. Nepochopiteľný krok, ktorý spadá do kategórie „EA musí byť vždy iné.“

A môžete síce skonštatovať, že Madden NFL 21 u nás nikoho nezaujíma, no tento proces sa pravdepodobne bude týkať aj ďalších EA hier a preto je potrebné dávať pozor.

Samozrejme, herná komunita z týchto obmedzujúcich pravidiel nebola vôbec nadšená a svoju kritiku adresovali priamo vydavateľovi, ktorý prekvapujúco reagoval. Spoločnosť totiž oznámila, že predlžuje lehotu pokiaľ si môžete uplatniť upgrade na Xbox Series X verziu hry a to až do vydania Madden NFL 22, čo by malo byť pravdepodobne do augusta 2021. Podľa hovorcu spoločnosti „počúvali názory fanúšikov, ktorí im dali jasne najavo, že pôvodné časové obmedzenia neboli prijaté dobre.“

Prečo však EA rovno neohlásilo podporu Smart Delivery, to bude večnou záhadou. Namiesto toho si vymysleli vlastný program, ktorý nazvali Dual Entitlement a ten síce plní rovnakú funkciu ako Smart Delivery, akurát je časovo obmedzený. Alebo moment, kedy sa snažíte znova vynájsť koleso.

Zdroj: GamesIndustry.biz

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk