Štúdio tvorcov Minecraftu sa premenovalo a chystá nové hry

Štúdio tvorcov Minecraftu sa premenovalo a chystá nové hry

 

Z Mojangu sa stalo...Mojang Studios.

Už je to 11 rokov od vzniku dnešného fenoménu s názvom Minecraft, ktorý sa už dávnejšie zaradil medzi najpredávanejšie hry v histórii videoherného priemyslu. Hráčov drží už neuveriteľne dlhú dobu a zdá sa, že v najbližšej dobe neplánuje spomaliť.

Štúdio Mojang však včera prekvapilo, keď oznámilo zmenu loga a zmenu názvu s ktorým budú kráčať v budúcnosti. Z Mojangu sa tak stáva...Mojang Studios. Táto zmena nastala primárne kvôli tomu, že Mojang už nesídli iba vo švédsku, ale má svoje pobočky v Redmonde (USA), Šanghaji (Čína) a Tokiu (Japonsko).

Štúdio taktiež naznačilo, že plánuje zostať verné svetu Minecraft, no popri tom plánujú aj nové projekty. V príprave je Minecraft film a štúdio hovorilo aj o „Epic Live Show.“ Ak však video zastavíte na 42. sekunde, tak tam uvidíte zmienky o „New Game 1“ a „New Game 2,“ takže sa zdá, že Mojang Studios má už nejaké predstavy o dvoch nových herných projektoch.

Ďalší výlet do sveta Minecraftu je však už za dverami, nakoľko už 26. apríla vychádza hra Minecraft Dungeons na PC, Xbox One, Playstation 4 a Nintendo Switch.

Zdroj: Mojang

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk