Nové štúdio Respawnu pripravuje novú FPS, no nie je to Titanfall

Nové štúdio Respawnu pripravuje novú FPS, no nie je to Titanfall

 

Štúdio oslavuje 10 rokov.

Je to už 10 rokov, čo sa Vince Zampella, Jason West a ďalší zamestnanci rozhádali s Activisionom ohľadom bonusov za vydanie Modern Warfare 2 a rozhodli sa zo štúdia odísť a založiť štúdio Respawn, kde sa následne upísali vydavateľovi Electronic Arts.

Za týchto 10 rokov nie len že vytvorili novú populárnu FPS sériu a skvelú Star Wars hru, ale Zampella sa v korporátnom rebríčku EA vyšplhal pekne vysoko a v minulom roku dokonca dostal na starosť nový vývojársky tím, ktorý poznáme ako DICE Los Angeles. Respawn oslavuje 10 rokov!

„Tak ako sme ukázali v minulom roku, plánujeme hráčom dodávať skvelé nové hry pre našich fanúšikov. 2019 bol pre nás najpamätnejším rokom, kde sme na začiatku vydali Apex Legends, následne sme predstavili VR hru Medal of Honor: Above and Beyond a na konci sme vydali Star Wars Jedi: Fallen Order,“ napísal Vince Zampella.

„Samozrejme však nemôžeme zabudnúť na Titanfall, ktorý je blízky srdciam každého zamestnanca Respawnu a ide o sériu, ktorá pomohla štúdiu dostať sa na mapu a ukázať svetu, aké hry chceme robiť. Steve Fukuda a jeho tím boli kľúčom vo vytvorení tejto série.“

Napriek tomu, čo pre štúdio Titanfall znamená, Respawn momentálne nepracuje na ďalšej hre z tejto série: „Momentálne nemáme nič vo vývoji. No séria tu bude vždy. Vidíte kúsky z nej, ktoré sa vracajú (lore v Apex Legends). Niekedy by som rád videl jej znovuzrodenie a viem, že by sme to dokázali.“

Na Titanfalle nepracuje ani „nová pobočka“ Respawnu. Začiatkom tohto roka totiž EA zobralo štúdiu DICE jeho pobočku v Los Angeles a priradili ju pod vedenie šéfa Respawnu, Vinca Zampellu. Štúdio sa oficiálne ešte stále volá DICE Los Angeles, no čaká ho premenovanie. Zampella však prezradil, že štúdio pracuje na FPS hre, ktorá bude postavená na Frostbite engine. Projekt je však ešte iba v úvodných štádiách vývoja a preto nemôžeme očakávať nejaké ohlásenia v najbližšom čase. Zampella však prezradil, že na EA Play chystá Respawn nejaké ohlásenie, no aké ohlásenie to bude, to samozrejme neodhalil.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk