Šéf Xboxu potvrdil, že na Scalebound nikto nepracuje

Šéf Xboxu potvrdil, že na Scalebound nikto nepracuje

 

Definitívny koniec nádejam.

Počas Unlocked podcastu, ktorý sme rozobrali v článku nižšie vyspovedal redaktor IGN šéfa Xboxu Phila Spencera a ich primárnou témou bola budúca generácia konzol – hry, cena, hardvér, porovnanie s Playstation 5 atď.

Chvíľku však padla reč aj na nedávnu minulosť v ktorej 1st party hry Microsoftu až tak veľmi nehviezdili. A neslávnym vrcholom tohto obdobia bolo zrušenie očakávanej Xbox One exkluzivity Scalebound od japonského štúdia Platinum Games.

V poslednej dobe sa však objavili správy o obnovení prác na tejto hre, či už priamo prostredníctvom Microsoftu, alebo spoločnosťou Nintendo. Spencer však potvrdil, že momentálne na Scalebound nepracuje nikto vrámci Microsoftu a s najväčšou pravdepodobnosťou ani nikto z Platinum Games.

„Je to ťažké pretože mám veľký rešpekt pre Platinum, Kamiya-sana a tím a nie je medzi nami žiadna nevôľa. Rozprávame sa s nimi a fungujeme spolu ďalej. Chceli sme niečo spolu urobiť no nefungovalo to a ľutujem, že som tak skoro hru ohlásil. Niečo som sa naučil pri vývoji Fable Legends a aj pri vývoji Scalebound o tom, ako otvorený byť voči fanúšikom predtým ako mám v rukách reálny a uveriteľný plán.“

„Zároveň však chcem povedať, že na hre nepracujeme. A aj keď nie som momentálne v štúdiu Platinum, tak takmer s určitosťou viem povedať, že ani oni na hre nepracujú. Je to niečo, čo sme nechali všetci za sebou a nie je to niečo, na čo by som bol hrdý – zrušiť hru o ktorej sme hovorili počas niekoľkých rokov.“

„No pre ľudí, ktorí ešte dúfajú, že možno niečo z tohto projektu je vo vývoji mám smutnú správu – nie je to tak.“

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk