Šéf Microsoftu: Výroba Xbox konzol sa obnovuje, problémom bude nízky dopyt

Šéf Microsoftu: Výroba Xbox konzol sa obnovuje, problémom bude nízky dopyt

 

Z jedného extrému do druhého.

Posledné týždne sa nesú okrem predstavenia technických špecifikácií konzol aj vo veľkých otáznikoch týkajúcich sa toho, či sa ich vôbec tento rok dočkáme. Koronavírus je totiž veľkou prekážkou v samotnej produkcii zariadení a už včera sa o slovo prihlásili analytici, ktorí tvrdia, že aj keď možno táto pandémia nebude znamenať celosvetový odklad nových konzol, tak je možné, že menším trhom sa až toľko nového hardvéru neujde.

Šéf Microsoftu Satya Nadella sa však vyjadril, že výroba Xbox konzol a Surface hardvéru by sa mala už čoskoro vrátiť do starých koľají. Môže za to primárne fakt, že Čína už vírus ako-tak zvládla a má ho pod kontrolou. „Po stránke dodávok sa vraciame späť na trať. A z pohľadu našej cloud infraštruktúry sa zatiaľ držíme aj napriek zvýšeným požiadavkám na naše siete.“

Momentálne to podľa Nedallu skôr vyzerá, že Microsoft bude čoskoro čeliť úplne opačnému problému. A tým je slabý dopyt po produktoch. Väčšina Európskych krajín funguje vo výrazne obmedzenom režime, obchody sú zatvorené a hlavne nikto nevie, čo sa bude diať ďalej a v akom stave budú ekonomiky po skončení tejto katastrofy. Je totiž možné, že kúpyschopnosť obyvateľstva bude po kríze oveľa nižšia.

Zdroj: CNBC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk