Skvelá analýza: Koľko hier je v Game Passe a aký dlhý čas tam hry v priemere vydržia?

Skvelá analýza: Koľko hier je v Game Passe a aký dlhý čas tam hry v priemere vydržia?

 

Číslo sa bude pravdepodobne čoskoro zvyšovať.

Ak ste herný nováčik, tak vedzte, že novou populárnou vlnou v hernom biznise sú predplatené služby. Či už Humble Choice na PC, alebo Playstation Now (na Slovensku oficiálne nepodporovaná) na Playstation. A predplatenú službu má aj Microsoft. Xbox Game Pass vám za mesačný poplatok dá prístup k stovkám hier na PC alebo konzole Xbox One.

Užívateľ MauroNL však spravil na Reddite skvelú analýzu služby, ktorá nám zrekapitovala históriu Game Passu a taktiež prezradila, čo od nej môžeme očakávať aj do budúcnosti.

Od svojho predstavenia v júni 2017 sa v hre vystriedalo 452 hier. V tomto čísle sú zarátané hry, ktoré tam boli ale už nie sú, ale aj tie, ktoré tam ešte stále sú. Z týchto 452 hier bolo

  • 341 z konzoly Xbox One
  • 107 z konzoly Xbox 360
  • 4 z konzoly Xbox

Celkový počet aktívnych hier je momentálne najvyšší od spustenia tejto služby a pomaly sa približuje k číslu 250, ako môžete vidieť na grafe nižšie. V jednoduchosti to znamená, že Game Pass postupom času ponúka čoraz viac hier za rovnakú sumu.

Dôležitá je však taktiež aj životnosť hier. Microsoft totiž ponuku pravidelne obmieňa a okrem pridania nových hier často odstraňuje tie staršie. Prakticky jediné hry, ktoré budú v službe vždy a natrvalo budú 1st party hry Microsoftu, ako napríklad Sea of Thieves, Gears 5, či Halo Infinite.

A aj tieto štatistiky vykazujú zaujímavé čísla

  • 18% hier je v Game Passe menej ako 12 mesiacov
  • 2% hier sú v Game Passe menej ako 6 mesiacov
  • 55% hier je v Game Passe minimálne 12 mesiacov
  • 17% hier je v Game Passe už viac ako 24 mesiacov

Microsoft taktiež kladie výrazný dôraz na to, aby pridávané hry boli práve z konzoly Xbox One a Xbox 360 hry sa v poslednej dobe v zozname nových hier v službe nevyskytujú takmer vôbec.

Najviac hier v Game Passe má pochopiteľne Microsoft a to konkrétne 68. Medzi populárnych vydavateľov však patrí aj Capcom, Deep Silver, Square Enix, Warner Bros., Sega a Bethesda, pričom z populárnych v zozname pochopiteľne chýba Ubisoft a EA (Tí tlačia na vlastné predplatené služby).

Celkový počet hier, ktoré boli v Game Passe dostupné automaticky v deň vydania je od spustenia služby 46 a drvivú väčšinu z týchto hier tvoria hry Microsoftu. Tempo pridávania a odoberania hier sa navyše v posledných mesiacoch ustálilo a preto sa nedá veľmi rátať s tým, že sa počet hier bude výrazne navyšovať. 

Zdroj: Reddit

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk