Cyberpunk 2077 VR? Podľa CD Projekt RED sa VR hry zatiaľ neoplatia

Cyberpunk 2077 VR? Podľa CD Projekt RED sa VR hry zatiaľ neoplatia

 

To sa však môže do budúcnosti zmeniť.

Prechádzať sa po Night City s VR setom na hlave, to je možno sen mnohých hráčov, ktorí sa tešia na Cyberpunk 2077. A preto je celkom logické, že mnohí sa vývojárov pýtajú, či plánujú svoju chystanú hru časom preniesť aj do sveta virtuálnej reality. No podľa slov Johna Mamaisa pre web OnMSFT to nemáme očakávať. Momentálne s VR nepracujú a v najbližšej budúcnosti ani neplánujú.

Dôvod je jednoduchý. CD Projekt RED potrebuje pre svoju hru rozvinutý trh a ten s VR hrami určite nepatrí medzi rozvinuté.

„Skúšali sme VR. Rozmýšľame nad VR technológiou, no zatiaľ nerobíme na ničom s VR. Máme vývojárske kity a niektoré veci, ktoré robíme by fungovali vo VR, no zatiaľ sa to pre nás neoplatí. Zatiaľ vo VR biznise nezarobíme veľa peňazí. Je to všetko experimentálne a v malom formáte. Máme radi VR, no zatiaľ sa mu nevenujeme.“

Zdá sa teda, že možnosť zahrať si Cyberpunk 2077 vo VR zostane na moderoch a ich zapracovaní, podobne ako to bolo pri treťom Zaklínačovi.

Mamais sa taktiež vyjadril k potencionálnemu portu Cyberpunku 2077 na platformu Nintendo Switch. Podľa neho nič podobné zatiaľ neplánujú a úprimne ani nevedia, či by bolo možné hru na Switchi rozbehnúť. Na druhej strane si však niečo podobné mysleli aj o treťom Zaklínačovi a nakoniec sa im to podarilo zvládnuť. Síce s problémami, ale podarilo.

Cyberpunk 2077 uvidíme 17. septembra na PC, Xbox One a Playstation 4.

Zdroj: OnMSFT

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk