Spencer: Game Pass nefunguje tak, že nalákame hráčov a následne im zvýšime cenu

Spencer: Game Pass nefunguje tak, že nalákame hráčov a následne im zvýšime cenu

 

Napriek mnohým zľavám je služba pre Microsoft veľmi výhodná.

Xbox Game Pass má často prívlastok ako najlepšia predplatená služba v hernom biznise. A nie je sa čo čudovať. Za jeden mesačný poplatok máte prístup k viac ako 100 hrám na PC a Xbox One a to vrátane všetkých Microsoft hier v deň vydania (ako napríklad Gears 5, The Outer Worlds...). Služba sa javí tak dobre, že mnohí začali špekulovať, že Microsoft chce nalákať čo najviac ľudí, aby si predplatili Game Pass a následne razantne zvýši cenu predplatného.

Phil Spencer však ubezpečuje, že Microsoft také niečo neplánuje: „Game Pass je pre nás dobrý biznis, Je to niečo, čo nám veľmi ide a podarilo sa nám zdvojnásobiť počet predplatiteľov oproti minulému roku a sme na dobrej ceste.“

„Viem, že niektorí ľudia hovoria: „Oni teraz určite len pália peniaze naľavo a napravo aby získali zákazníkov a následne ich oklamú tým, že zdvihnú cenu.“ No tak to nefunguje. Máme dobrý pocit z biznisu, ktorý prevádzkujeme. Investujeme do neho, no nie tak, aby bol neudržateľný.“

„Robíme však promo akcie, tak ako všetky spoločnosti naokolo,“ čím Spencer narážal na akcie, kde sa môžete do služby pripojiť na niekoľko mesiacov za 1€.

Spokojnosť so službou hlásia aj 3rd party štúdiá, ktorým Microsoft platí jeden poplatok za zaradenie hry do katalógu a následne aj pravidelnú mesačnú platbu na báze odohraných hodín v danej hre. A tento rok plánuje Microsoft pokračovať. Nie len že začal rok pridaním GTA V a ďalších hier, ale tento rok sa do služby dostanú aj očakávané 1st party hry Microsoftu ako Ori and the Will of the Wisps, Wasteland 3, Minecraft Dungeons a Halo Infinite.

Zdroj: Stevior

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk