Bungie preskúmava možnosti cross-play pre Destiny 2, no nič nesľubuje

Bungie preskúmava možnosti cross-play pre Destiny 2, no nič nesľubuje

 

Niektorej platforme by to určite pomohlo.

Ešte v júli počas ohlásenia pridania funkcie cross-save pre Destiny 2 štúdio Bungie oznámilo, že sa plánuje bližšie pozrieť aj na zúbok oveľa potrebnejšej funkcii – cross-play. Teda možnosti, aby mohli hráči na rôznych platformách hrať spolu.

Prešiel však takmer polrok, Bungie vydalo novú expanziu Shadowkeep a pred týždňom začala Season of Dawn a komunitný manažér Deej povedal, že cross-save je stále v procese preskúmavania možností: „Nemáme žiaden sľub, ktorý by sme mohli dať hráčom ohľadom nových funkcií v budúcnosti, no môžem vás uistiť, že v Bungie máme vždy konverzáciu o tom, čo ďalej.“

„Z hľadiska výziev je to však o tom istom. O tom, aby sme zdroje, ktoré máme k dispozícii priradili tak, aby to dávalo zmysel. Musíme robiť ťažké rozhodnutie, do čoho investujeme náš čas a ktoré možnosti budú najužitočnejšie pre hráčov. Čo môžeme spraviť lepšie, aby sme hráčov zabavili a udržali pri hre?“

Je zrejmé, že zo strany jednotlivých platforiem už prekážky nie sú. PC bola vždy otvorenou platformou, Xbox sa k nej dávnejšie pridal a Playstation po dlhom váhaní taktiež. A Stadia je údajne taktiež cross-playu otvorená.

A práve Stadii by sa cross-play zišiel asi najviac. Podľa štatistík totiž napríklad včera hralo hru 1,37 milióna unikátnych hráčov. Z toho bolo 481 tisíc na Playstation 4, 509 tisíc na Steame, 370 tisíc na Xbox One a iba 9,5 tisíc na Stadii. Hráči na tejto platforme tak zažívajú brutálne dlhé matchmaking časy, čo by sa určite pridaním cross-playu vyriešilo.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk