Codemasters bude F1 hry pripravovať minimálne do roku 2025

Codemasters bude F1 hry pripravovať minimálne do roku 2025

 

Bolo totiž oznámené predĺženie zmluvy.

Ak sa vám páči spracovanie Formuly 1 od britského štúdia Codemasters, tak máme pre vás dobrú správu. Ak ste však čakali, že licenciu dostane niekto iný, tak máme pre vás zlú správu.

Zástupcovia štúdia a majitelia komerčnej licencie Formuly 1, spoločnosť Liberty Media totiž ohlásili predĺženie súčasnej spolupráce na vývoj oficiálne licencovanej hry F1 a to až do roku 2025 s prípadnou opciou na sezóny 2026 a 2027. Znamená to, že nikto iný ako Codemasters nebude najbližších 6 rokov vyvíjať hry s licenciou kráľovského motoristického športu.

Codemasters má licenciu k dispozícii od roku 2008, pričom ich prvou hrou bola F1 2009 na konzoly Nintendo Wii a PSP a odvtedy vydáva F1 hry každoročne. Predtým ju vlastnila spoločnosť Sony a tá pripravovala F1 hry exkluzívne pre konzoly Playstation.

„Sme nadšení, že sme boli schopní predĺžiť túto spoluprácu s vrcholovou značkou motoršportu. Šport a aj hra smerujú od jedného silného momentu k druhému a príchod nových konzol, biznis modelov a oblastí v kombinácii s veľkým nárastom popularity F1 Esports Series nám dávajú šancu dosiahnuť ešte väčší úspech,“ povedal CEO Codemasters Frank Sagnier.

Zdroj: Codemasters

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk