Obsidian má okrem The Outer Worlds vo vývoji tri ďalšie hry

Obsidian má okrem The Outer Worlds vo vývoji tri ďalšie hry

 

Uvidíme, či sa ich aj dočkáme.

Už niekoľko týždňov zostáva do doby, kedy štúdio Obsidian vydá svoju ďalšiu RPG hru v podobe ich vlastnej „Fallout hry“ s názvom The Outer Worlds. Na túto hru sa tešia mnohí, ktorých Bethesda sklamala so svojim Fallout 76 a dúfajú, že im poskytne to, čo táto hra nedokázala. A o tom, že veľká nádej panuje aj u nás sa dočítate v našich dojmoch z Gamescomu.

Štúdio však už necelý rok patrí Microsoftu a ten finančne podporil veľkú expanziu štúdia a už sa objavujú prvé informácie o projektoch ktoré sú vo vývoji. Všetky tieto hry však už pravdepodobne budú iba pre platformy PC a Xbox One.

  • V prvom rade chce Microsoft v prípade úspechu prvé The Outer Worlds (ten vydáva spoločnosť Private Division) umožniť Obsidianu, aby začal rovno pracovať na druhom pokračovaní a prípadne spraviť z tejto hry nový veľký svet. Už teraz však údajne pracujú vývojári na predprodukcii prípadnej dvojky.
  • Druhý projekt má byť fantasy RPG hrou, ktorú leaker označuje ako „Skyrim klon.“ To však iba kvôli zjednodušeniu popisu tohto projektu. Má ísť o obrovskú RPG, ktorú štúdio plánovalo už od roku 2013, no nikdy sa nenašli finančné prostriedky na jej realizáciu. Šéfom tohto projektu je Adam Brennecke, ktorý predtým pôsobil ako producent hier zo série Pillars of Eternity.
  • Tretí projekt by byť menšou RPG hrou na štýl Pillars of Eternity. Vývoj tejto hry začal po vydaní Pillars of Eternity II: Deadfire a vedúce role v tomto projekte zohrávajú Matthew Perez a Kate Dollarhyde, ktorí pracovali práve na Deadfire, no zatiaľ sa nevie, či pôjde o pokračovanie série, alebo o úplne novú hru.
  • Štvrtý projekt je dieťaťom dizajnéra Josha Sawyera, ktorý podľa vlastných slov experimentuje s RPG hrou, ktorá nebude obsahovať žiaden „tradičný súbojový systém.“ Malo by ísť o RPG hru zasadenú do historického prostredia, no zatiaľ sa o ňom veľa nevie. Údajne je však, podobne ako zvyšné projekty, postavený na Unreal Engine 4.

Vyzerá to však tak, že Obsidian má plné ruky práce s tvorbou nových hier, ktoré by mali ulahodiť všetkým fanúšikom RPG žánru.

Zdroj: LinkedIn/NeoGAF/GameDEV

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk