Bethesda bude môcť použiť vysnívané slovo pre The Elder Scrolls VI

Bethesda bude môcť použiť vysnívané slovo pre The Elder Scrolls VI

 

Spor sa definitívne skončil.

Ešte v septembri si dala spoločnosť Zenimax (vlastník Bethesdy) zaregistrovať názov Redfall a okamžite sa objavili informácie o tom, že nedávno predstavený The Elder Scrolls VI bude mať práve názov Redfall.

Lenže nastal problém. Snahu o registráciu ochrannej známky narušil spisovateľ Jay Falconer, nakoľko ten napísal niekoľko kníh s názvom Redfall a plány Bethesdy tak dostali červenú. Lenže, spoločnosť sa tejto ochrannej známky odmietla vzdať a preto začali s Falconerom a jeho vydavateľom, spoločnosťou BookBreeze vyjednávať o vyriešení tejto situácie.

A po niekoľkých mesiacoch vyjednávania obe strany s radosťou vyhlásili, že situácia je vyriešená: „ZeniMax Media Inc. a Bookbreeze.com s radosťou oznamujú, že vyriešili spor o ochrannej známke na slovo Redfall. Špecifické podmienky dohody ostávajú v tajnosti, no obe strany veria, že riešenie tejto záležitosti bude výhodné aj pre ZeniMax a aj pre Bookbreeze.com a taktiež aj pre fanúšikov oboch spoločností.“

Asi netreba veľmi premýšľať, aby všetkým došlo, že ZeniMax pravdepodobne získal práva na používanie slova Redfall výmenou za kompenzáciu. Znamená to však, že ak skutočne plánovala Bethesda použiť Redfall ako podnázov nového The Elder Scrolls, môže tak pokojne urobiť.

Todd Howard síce povedal, že ani Starfield a ani The Elder Scrolls 6 nebudú na E3 2019, no všetci vieme, že šanca toho, že hovorí pravdu je asi tak 50%. Takže, nikdy nehovor nikdy.

Zdroj: GamingBolt

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk