Pillars of Eternity 2: Deadfire príde na konzoly v budúcom roku

Pillars of Eternity 2: Deadfire príde na konzoly v budúcom roku

 

Hra má naplánované vydanie na Xbox One a aj Playstation 4 a Nintendo Switch.

Kritikmi chválená izomerická RPG hra od štúdia Obsidian, Pillars of Eternity 2: Deadfire sa po úspešnom vydaní na PC 8. mája 2018 chystá na vydanie konzolovej verzie hry. Tá mala prísť do konca roka 2018, no je asi zrejmé, že tento dátum vývojári nestihnú.

A spoločnosť to v blogovom príspevku potvrdila: „Ako sme predtým skonštatovali, naši partneri v Grip Digital pracujú vytrvalo na tom, aby priniesli našu ťažkú prácu aj hráčom na konzolách. Deadfire príde na Xbox One, Playstation 4 a Nintendo Switch v roku 2019. Taktiež sme potešení, že môžeme oznámiť to, že konzolové verzie budú vydané so všetkými vylepšeniami, expanziami a DLCčkami, ktoré sme pre hru vydali. Zatiaľ síce nemáme presný dátum vydania, no v momente, kedy ho budeme vedieť sa s ním podelíme.“

Podľa všetkého má teda konzolovú konverziu na starosti štúdio Grip Digital. Zaujímavé je však aj to, že Pillars of Eternity 2: Deadfire príde na Playstation 4 a Nintendo Switch aj napriek tomu, že štúdio prednedávnom kúpil Microsoft. Zdá sa teda, že Microsoft ctí zmluvy, ktoré Obisidan uzavrel pred odkúpením štúdia a rovnako ako ich ďalšia RPG The Outer Worlds bude mutliplatformová, to isté platí aj pre Deadfire.

Zdroj: comicbook.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk