Battlefield 1 postihne morová rana v podobe mikrotransakcií

Battlefield 1 postihne morová rana v podobe mikrotransakcií

 

Ani tvrdí vojaci 1. svetovej vojny nedokážu poraziť moc súčasného trendu v hernom priemysle.

Do Battlefield 1, ktorého oznamovací trailer nás ohúril pred niekoľkými dňami, prídu, zdá sa, miktransakcie. Oficiálne ešte EA neohlásilo nič, no šikovné oči redaktorov webu PCGamesN prehliadujúce si finančné plány spoločnosti postrehli vyjadrenie generálneho riaditeľa spoločnosti Andrewa Wilsona pozitívne sa staviaceho k prípadným mikrotransakciám. Aj keď o nich striktne odmieta hovoriť ako o pay-to-win mechanikách. Andrew taktiež spomína DLC v podobe packov s mapami, čo ale nie je v podobných hrách nič výnimočné.

Podľa všetkého tak skutočne môžeme očakávať určitý typ mikrotransakcií v Battlefield 1, a to nemusí byť mnohým zrovna po chuti. Záleží na tom, aké agresívne samotné poplatky budú.

Čo sa týka Battlefield 1 a extra poplatkov, vždy o tom hovoríme v dvoch vektoroch. Prvý, sme schopní poskytnúť hráčom hodnotu, pokiaľ ide o zlepšovanie ich herného zážitku? A druhý, sme to schopní dosiahnuť vo svete, v ktorom hráčom dávame možnosť voľby? Nikdy sa nechceme dostať do situácie, kedy by sa hovorilo, že v jednej z našich hier ponúkame pay-to-way mechaniky.

Vzhľadom na to, že Battlefield 1 uvidíte dva typy extra spoplatnenia, a teda poplatky za dodatočný veľký obsah ako mapy a poplatky za menšie prvky v hrateľnosti, hráčom v hre poskytneme elementy, ktoré rozšíria a vylepšia ich zážitok, tak ako to môžeme vidieť v hrách ako FIFA Ultimate Team a Madden Ultimate Team. Cítime dôveru v naše schopnosti, že to všetko dokážeme doručiť hráčom spôsobom, ktorý je pre nich výhodný.

Andrew Wilson, generálny riaditeľ Electronic Arts

Zdroj: PC Gamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk