Battlefield 1 dáva spiatočku a prenáša nás do I. svetovej vojny

Battlefield 1 dáva spiatočku a prenáša nás do I. svetovej vojny

 

To, pre čo sa Activision neodhodlalo, vyťahuje ako triumf z rukáva Electronic Arts.

Electronic Arts a DICE zvereňujú prvé video z piateho dielu série Battlefield, ktorým potvrdzujú dohady spred niekoľkých hodín. Hra sa volá Battlefield 1 a namiesto toľko prepieranej súčasnej vojny, resp. vojny budúcnosti, sa vracajú ku koreňom. Teda treba povedať, že dokonca ešte aj pred ne, pretože namiesto II. svetovej vojny sa nová hra bude odohrávať počas I. svetovej vojny, ktorá sa svojho času nazývala aj Veľká vojna.

Prvý trailer explozívnym spôsobom priblížil obdobie rokov 1914 až 1918 s krásnou dobovou atmosférou a rôznorodým prostredím. Od džungle cez zničené mestá Francúzska, cez zákopové vojny západného frontu, až po púšte Arábie, Battlefield 1 zahrnie celú plejádu miest. Hra vyjde na Xbox One, PC a PlayStation 4 presne 21. októbra, ak si ale hru predobjednáte, zahráte si ju už o 3 dni skôr, teda 18. októbra.

Príbehová kampaň rozpovie príbeh niekoľkých postáv, ktoré budú prežívať vojnu z svojho vlastného pohľadu. Základ hrateľnosti ostane rovnaký, no tvorcovia prinesú hráčom viac z bojísk a dajú hráčom viac možností (jazda na koňoch, ovládanie obrovských bojových lodí). Viac informácií o kampani prinesú časom. Multiplayer ponúkne masívne boje pre 64 hráčov s obrovskými bojiskami, mnohými vozidlami a kustomizovateľnými zbraňami, plameňomet nevynímajúc. Rovnako ako singleplayer, tak i multiplayer bude postupne predstavený v budúcnosti.

Zdroj: YouTube, Twitch

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk