Najočakávanejšie hry roka 2012

 

Rok 2012. Rok, ktorý nám má (podľa proroctiev) priniesť koniec sveta, zrútenie ekonomického systému a mnoho iných zaujímavých udalostí. Prinesie aj slušný počet nových herných titulov, prevažne pokračovaní známych značiek. Naša redakcia hlasovaním vybrala desiatku najočakávanejších hier tohto roka. Ak vás zaujíma, na čo sa najviac tešíme, tak čítajte ďalej.

 

10. Darksiders 2 - 31 bodov

Najočakávanejšiu desiatku otvára Darksiders 2, pokračovanie solídnej akčnej rúbačky. Druhá časť sa bude odohrávať paralelne s časťou prvou. Tentokrát sa však na príbeh pozrieme z perspektívy druhého jazdca, ktorým je Death. Hrateľnostne by malo ísť o štandart, ktorý nastolil prvý diel, len s menšími zmenami vyplývajúcimi zo zmeny hlavného hrdinu.

Darksiders 2 by sme si mali zahrať už v júni.


9. Guild Wars 2 – 35 bodov

Ako MMO to bude mať Guild Wars 2 vcelku zaujímavé. Po nedávnom vydaní očakávanej Star Wars MMORPG a prichádzajúcich MMO si Guild Wars 2 určite nájde svojich stálych hráčov. Na jednej strane za to môže vďačiť fanúšikovskej základni a novinkám, aké samotná hra poskytne. Autori sa o hre vyjadrujú ako o revolučnej, keďže príbeh bude reagovať na hráčove konanie, čo, zatiaľ, na poli MMO nikto nedokázal. Vývojári z ArenaNetu prišli so zaujímavým nápadom, no až samotná hra nám ukáže, do akej mieri sa im ho podarilo zrealizovať.

Bližší dátum vydania nebol zatiaľ stanovený.


8. Prey 2 – 36 bodov

Ohlásenie druhého dielu kvalitnej, poctivej FPS Prey zatriaslo hráčmi, ktorých pocity boli vskutku zmiešané. Na jednej strane sa hra predstavila v špičkovom CGI trailere, no na strane druhej sa hra podľa informácií vymkla zo stanovených koľají prvého dielu. Už nás nečaká žijúca vesmírna loď, ale temná planéta Exodus, na ktorej sa zamestnávate ako lovec odmien, Killian Samuel, ktorý bol rovnako ako Tommy (hrdina prvého dielu), unesený vesmírnou civilizáciou. Rozdiel medzí ním a Tommym spočíva v tom, že Killian si z únosu a života pred ním nič nepamätá. Okrem toho sa domnieva, že je jediný človek na planéte, až kým nedostane kontrakt na zneškodnenie Tommyho.

Prey 2 sa predstavil ako atmosférická, temná, bladerunnerovská FPS jazda v otvorenom svete a nepochybne poskytne hráčovi veľa zapamätania hodných momentov.


7. Assassins Creed 3 – 37 bodov

Osobne ma zaradenie tejto hry veľmi prekvapilo, keďže o nej vieme len veľmi málo informácií. Na druhej strane to dokazuje, ako veľmi naši redaktori veria spoločnosti Ubisoft a ako si obľúbili sériu. Podľa známych informácií nám Assassins Creed 3 predstaví úplne novú postavu a prostredie v akom sa bude hra odohrávať. S určitosťou vieme povedať, že hra sa nebude odohrávať počas druhej svetovej vojny, ktorá bola často skloňovaná ako prostredie hry. Samotný príbeh sa zameria na odvrátenie hrozby konca sveta v roku 2012, ktorý má nový hrdina spolu s Desmondom odvrátiť.

Viac informácií sa určite dozvieme už čoskoro, keďže dátum vydania hry je stanovený na november - december tohto roka.


6. Borderland 2- 43 bodov

Na piesočnatej planéte Pandora ubehlo 5 rokov po udalostiach prvého dielu, a to je pravý čas na to, aby ste sa na ňu vrátili. Rovnako, ako v prvej časti, pôjde o primárne multiplayerovú kooperačnú hru, v ktorej budete mať na výber zo štyroch postáv s unikátnymi vlastnosťami. Pokračovanie ponúkne lepší fyzikálny model vozidiel, dynamické systémy ovplyvňujúce vývoj hry a širšiu modifikáciu zbraní. Zmenou prejde aj grafika, ktorá síce zostane cell-shadová, no dostane sýtejšiu farebnú paletu.

Predbežný dátum vydania je stanovený na 30. júla.


5. GTA V – 53 bodov

Na piatej priečke sa umiestni v poradí 15. diel sandboxovej série GTA. Podľa traileru a vypustených informácií sa hra bude odohrávať v súčasnosti v meste Los Santos a jeho okolí, pričom by malo ísť o najväčšiu mapu v sérii. Dostaneme sa do kože miestneho Hispánca, ktorého povedieme cestou od chudoby k vrcholu. Rockstar sľubuje veľa noviniek, živšie a uveriteľnejšie mesto a veľa narážok na dnešnú situáciu vo svete, okrem iného aj na ekonomickú krízu. Otázne však je, či Rockstar ponúkne okrem toho aj originálnejší príbeh a väčšie zmeny hrateľnosti.


4. Max Payne 3 – 67 bodov

Drsný newyorský detektív sa po dlhom čakaní dostane na naše obrazovky už čoskoro. V základe pôjde o klasickú TPS akciu akú ponúkali predošlé diely. Za vývojom hry však nestojí pôvodné Remedy, ale Rockstar Vancouver (Bully), čo sa podľa mnohých skeptických jazykoch môže odraziť na výslednej kvalite hry. Aby tých zmien nebolo málo, tak Max sa po 8 rokov po udalostiach druhého dielu presťahoval z temného New Yorku do slnečného a nebezpečného Sao Paula, pribral pár kíl, radikálne zmenil svoj účes a dostal nový hlas. Max pracuje ako bodyguard pre jednu bohatú rodinu. Všetko prebieha pokojne, až kým nedôjde k únosu dcéry hlavy rodiny. Vtedy sa Max musí vydať do ulíc, infiltrovať sa do zločineckého gangu (hlavný dôvod, prečo si oholil hlavu) a vyriešiť situáciu. Ničím iným ako tonami olova. Max Payne 3 bude tiež prvou hrou v sérii, kde za scenárom nestojí scenárista Sam Lake, ale Dan Houser (GTA séria, Red Dead Redemption).

Max nás očakáva už tento marec.


3. Diablo 3 – 91 bodov

Slovo Blizzard sa stáva synonynom pre kvalitu a čakanie. Obzvlášť nekonečné čakanie na Diablo 3 trýzni mnohých fanúšikov. Tento rok sa všetci dočkajú a pustia sa do tretieho boja s pekelnými stvoreniami. Diablo 3 ponúkne prakticky to isté, čo jeho predchodcovia, čiže svižnú, vysoko návykovú hrateľnosť a dlhú hernú dobu. Okrem toho prinesie farebnejšiu grafickú škálu, nové prepracované herné postavy a cutscény. Najväčšia zmena spočíva v pridaní arénového PvP multiplayeru.


2. Bioshock: Infinite – 91 bodov (u tomto umiestnení rozhodol fakt, že Infinite bol v rebríčkoch 14 redaktorov a Diablo 3 u 10)

Kritikmi a verejnosťou veľmi pozitívne prijatý Bioshock sa dočkal aj druhého dielu, ale ten bol, povedzme, slabší ako prvý diel. Čiastočne za to mohlo aj opozerané podmorské prostredie. Preto sa vývojári z Irrational Games rozhodli pre radikálnu zmenu a podmorské mesto vymenili za mesto lietajúce, známe ako Columbia. Do Columbie sa dostaneme v roku 1912 ako detektív Booker DeWitt, ktorý má za úlohu zachrániť istú Elizabeth. V Infinite si znova užijeme plazmidy a nepriatelia podobní Big Daddymu z prvých dvoch dielov. Infinite, aj keď zachová veľa pôvodných prvkov z jeho predchodcov, bude predsa výrazne iný. Ponúkne rýchlejšiu, šialenejšiu hrateľnosť vďaka všadeprítomným koľajam, po ktorých sa môžete presúvať pomocou jednoduchého háku.

Bioshock: Infinite vychádzajúci 1. júna je jeden z horúcich ašpirantov na hru roka.


1. Mass Effect 3 – 137 bodov

Ruku na srdce. Ktorú inú hru ste na tejto priečke očakávali? Séria Mass Effect si vytvorila veľmi silné fanúšikovské zázemie, ktoré netrpezlivo čaká na tretí diel. V treťom Mass Effecte sa poslednýkrát dostaneme do kože veliteľa Sheparda, ktorý sa s posádkou Normandie postaví v epickej bitke proti Reaperom, v ktorej pôjde o osud celej galaxie. Podľa slov vývojárov nás čaká mix toho najlepšieho z oboch dielov, plus niekoľko noviniek. Hráči sklamaní útlmom RPG prvkov v druhom dieli sa môžu tešiť na komplexnejší vývoj postavy. Klasická akcia na štýl druhého dielu bude obohatená o granáty a Omniblade (akýsi holografický meč), s ktorými budete efektne zneškodňovať nepriateľov.

Epické vyvrcholenie trilógie sa u nás začne 9. marca.


Ako hlasovali naši redaktori? (hry sú zoradené od najnižšieho počtu hlasov po najvyšší)

MarkusFenix

Halo 4
Syndicate
Max Payne 3
Metro Last Light
Prey 2
Hitman : Absolution
Darksiders 2
Borderlands 2
Mass Effect 3
Bioshock : Infinite

Hiro

Jagged Alliance : Back in Action
Prey 2
Hitman : Absolution
Metro Last Light
Max Payne 3
Uncharted : Golden Abyss
Borderlands 2
Mass Effect 3
Far Cry 3
Diablo 3

lordhagen8

Tomb Raider
Syndicate
Resident Evil Revelations
Hitman Absolution
Metal Gear Solid Snake Eater 3D
Max Payne 3
Bioshock Infinite
GTA V
Diablo 3
Mass Effect 3

Raggamuffin

Metal Gear Solid Snake Eater 3D
Prey 2
Metro Last Light
Far Cry 3
Aliens: Colonial Marines
Darksiders 2
Max Payne 3
Borderlands 2
BioShock Infinite
Mass Effect 3

VeronikaElfka

Star Trek
Doom 4
Tomb Raider
Bioshock Infinite
Final Fantasy XIII-2
Fable: The Journey
The Last Guardian
Guild Wars 2
Mass Effect 3
Diablo 3

Terzeus

Dishonored
Lucius
Aliens: Colonial Marines
GTA V
Metro: Last Light
Mass Effect 3
BioShock: Infinite
Alan Wake´s American Nightmare
Max Payne 3
Assassins Creed 3

Babli

Prey 2
Kingdoms of Amalur: Reckoning
Sniper Elite 2
J.U.L.I.A.
Journey
Quantum Conundrum
Dishonored
The Last Guardian
Katawa Shoujo
Wiedzmin 2 (Xbox 360)

JC

Tomb Raider
Uncharted: Golden Abyss
The Darkness 2
Prey 2
BioShock Infinite
Dishonored
Assassins Creed 3
Guild Wars 2
Diablo 3
Mass Effect 3

Mortus

Dirt
Showdown
Counter-Strike: Global Offensive
Doom 4
Brothers in Arms: Furious 4
The Darkness II
Prototype 2
Darksiders II
StarCraft II: Heart of the Swarm
Aliens: Colonial Marines
Diablo III

Chivay

Kingdoms of Amalur : Age of Reckoning
Max Payne 3
Grim Dawn
Masters of Broken World
Bioshock : Infinite
Dishonored
Syndicate
Diablo 3
Prey 2
Mass Effect 3

MikiO

Metal Gear Solid: Rising
Prototype 2
Sniper Elite2
Prey 2
Far Cry 3
Bioshock Infinite
Mass Effect 3
Metro: Last Light
DiRT
Showdown
GTA V

Andrzej

Prey 2
Torchlight 2
Naruto Ultimate Ninja Storm Generations
Mass Effect 3
Dungeons of Dredmor
Anarchy Reigns
Borderlands 2
Darksiders 2
Diablo 3

Maratonec

SSX
Prototype 2
GTA V
Max Payne 3
Ghost Recon: Future Soldier
Far Cry 3
Tom Clancy's Rainbow 6: Patriots
Halo 4
Tomb Raider
Assassin's Creed III

Antigon

Hitman: Absolution
Botanicula
Doom 4
Aliens: Colonial Marines
Guild Wars 2
The Last Guardian
Bioshock Vita
Oddworld: Stranger's Wrath HD
Mass Effect 3
Bioshock: Infinite

Xenik

Carrier Command: Gaea Mission
Naval War Arctic Circle
Prototype 2
Warlock: Master of the Arcane
GTA 5
BioShock: Infinite
Mass Effect 3
Fallout MMO
Syndicate
XCOM

Atavius

Final Fantasy Versus XIII
Darksiders II
Tomb Raider
Max Payne 3
BioShock Infinite
GTA V
Diablo 3
The Last Guardian
Mass Effect 3
Guild Wars 2

ejkej

Prototype 2
Max Payne 3
Tera
SSX
Ghost Recon: Future Soldier
Hitman: Aboslution
Halo 4
Diablo 3
Bioshock Infinite
Mass Effect 3

Dzoki

Gotham City Impostors
GTA V
Hitman: Absolution
Guild Wars 2
Starcraft II: Heart of the Swarm
Borderlands 2
Bioshock Infinite
Max Payne 3
World of Warcraft: Mists of Pandaria
Diablo III

Simon

Sniper: Ghost Warrior 2
Counter-Strike: Global Offensive
Prototype 2
Brothers in Arms: Furious 4
Metro: Last Light
GTA V
Tomb Raider
Max Payne 3
Mass Effect 3
Assassin's Creed III

Scarious

Bioshock Infinite
Hitman: Absolution
Resident Evil: Revelations
Halo 4
Ghost Recon: Future Soldier
Borderlands 2
Max Payne 3
Prey 2
GTA V
Mass Effect 3

Korekcia: Lenka Macsaliová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk