Toto je vašich 8 najobľúbenejších príbehových strieľačiek z prvej osoby

Toto je vašich 8 najobľúbenejších príbehových strieľačiek z prvej osoby

 

Keď som uverejnil článok Toto je 10 najlepších strieľačiek z prvej osoby s pohlcujúcim príbehom, zachytil som niekoľko komentárov o tom, čo vám v zozname chýba, pričom pár tipov prišlo aj do správ. Rozhodol som sa teda, že napíšem pokračovanie podľa vašich tipov. Poďme bez otáľania rovno na vec – a tentokrát bude zoznam multiplatformový.

Singularity

Ako už názov napovedá, príbeh sa točí okolo fyzikálnej anomálie, ktorá v 50. rokoch narušila časopriestor a premiešala rôzne alternatívne dimenzie. Z rôznych svetov priniesla hádam to najhoršie, čo mohla – odporne vyzerajúce netvory všemožných tvarov a veľkostí. Tie majú za úlohu len jedinú vec. Zlikvidovať narušiteľa ich časopriestoru.

Perfect Dark

Perfect Dark, ktorý mal byť duchovným nástupcom kultovej FPS GoldenEye 007, je pre mňa neznámy počin, keďže som nikdy nemal tú česť vlastniť Nintendo 64. Hra na tejto platforme debutovala už pred 22 rokmi. Odohráva sa v roku 2023 a zhostíte sa v nej roly agentky Joanny Dark z agentúry Carrington Institute, pričom sa ocitnete uprostred medziplanetárneho konfliktu dvoch mimozemských rás. Perfect Dark získal niekoľko ocenení ako Nintendo Player’s Choice, cenu BAFTA za najlepšie animácie a tiež cenu Golden Satellite za najlepší interaktívny produkt.

Medal of Honor: Allied Assault

Notoricky známy titul, ktorý musí poznať každý skúsenejší hráč. Medal of Honor: Allied Assault je FPS zasadená do obdobia 2. svetovej vojny. Ste poručík Mike Powell, vojak pracujúci pre vojenskú organizáciu OSS, a v kampani máte za úlohu obsadzovať nemecké základne v Nórsku a Alžírsku, čo vedie až k útoku na pláž Omaha Beach. Medal of Honor: Allied Assault beží na upravenom engine z Quake III Arena a zaujímavosťou je, že hudbu skladal Michael Giacchino, ktorý tiež komponoval skladby pre filmy ako Doctor Strange, Spider-Man: Far From Home a Rogue One:  Star Wars Story.

Project I.G.I.

Bože dobrý, pri tejto hre sme ako tínedžeri strávili toľko času, až sa hanbím, že som si na ňu nespomenul už pri prvom zozname. Musel mi ju totiž pripomenúť môj brat. Project I.G.I. je taktická strieľačka z pohľadu prvej osoby, pričom my sa ocitáme v koži agenta Davida Jonesa. Príbeh sa točí okolo ruskej mafie a uneseného priekupníka zbraní Josefa Priboia. Hra dostávala vo svojej dobe len priemerné hodnotenia za slabšiu AI, no aj tak ponúkala kvalitný taktický zážitok, ktorého hardcore obťažnosť bola umocnená nemožnosťou ukladať v jednotlivých úrovniach. Project I.G.I. má dostať prequel s názvom I.G.I. Origins.

Pariah

Po druhej svetovej vojne a taktickom agentovi sa opäť vrátime do sci-fi sveta. Hrdinom zápletky v Pariah je zdravotník Jack Mason, ktorý má za úlohu dopraviť trestankyňu zmrazenú v kryospánku do väzenia s maximálnym stupňom stráženia. Počas letu je však jeho loď zostrelená a musí núdzovo pristáť.

Doom (2016)

V prvom zozname tiež chýbal reboot klasického Doomu z roku 1993, hanba mi, ale (na naliehanie fanúšikov) nech sa teda páči. Príbeh sa odohráva v roku 2148 na vedeckej základni na Marse, kde sa ako Doom Slayer prebúdzame uprostred invázie démonov, ktorú zapríčinila vedkyňa Dr. Olivia Perceová. Ďalej je už len hromada odtrhnutých končatín, kúsky orgánov a potoky krvi.

Crysis

Pamätám si to presne. Bol rok 2007 a ja som mal doma počítač, no Crysis som na ňom nehral. Tento titul totiž nebol určený na počítače bežných smrteľníkov, ale len pre armádnych dôstojníkov NASA, ktorí mali prístup k špičkovej technike za milióny dolárov. Ach... Krásne to časy.

S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Ďalší pamätný titul, ktorý sa do pôvodného zoznamu nezmestil, ale to len preto, aby som dal priestor vám. S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl je RPG z prvej osoby, ktoré je zasadené do post-apo ukrajinského mesta Pripiať. Krajina je po výbuchu jadrovej elektrárne zmenená na nepoznanie. Svet tam vonku v Zóne nie je určený pre nikoho okrem ohavných monštier a nebezpečných anomálií. Vstúpiť doň sa odváži len hŕstka odvážlivcov. Sú to lovci artefaktov, ktorí si hovoria Stalkeri.

Zdroj: vlastný, gamesite

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk