Toto je 10 najlepších strieľačiek z prvej osoby s pohlcujúcim príbehom

Toto je 10 najlepších strieľačiek z prvej osoby s pohlcujúcim príbehom

 

Keď sa spomenie First-Person Shooter väčšine hráčom sa ihneď zjavia pred očami hry ako CS:GO alebo Quake Arena. Tento žáner bol vždy spájaný najmä so zápolením viacerých hráčov. Preto som sa rozhodol poskladať zoznam najlepších FPS hier s dôrazom na dobrý príbeh.

Titanfall 2

 

Všetci sa tešili na pokračovanie Titanfall kvôli prepracovanému multiplayeru, no druhý diel potešil hráčov hlavne kvalitným príbehom. Ten sa točí okolo postavy mladého pilota Jacka Coopera a jeho titana BT-7274. Spolu majú ochrániť planéty milície pred mimoriadne ničivou zbraňou nepriateľa.

F.E.A.R.

 

Na F.E.A.R. si spomínam ako na svoju prvú skúsenosť s hororovým žánrom v hrách. Prelínajúce sa sekvencie akcie a strachu psychologického hororu mali atmosféru takú hustú, že sa zadrhávali tlačidlá na klávesnici.

Far Cry 3

 

Tretie pokračovanie legendárnej série od Ubisoftu patrí dodnes medzi najlepšie časti série. Fascinujúci tropický ostrov skúmame očami Jasona Brodyho, ktorý sa s partiou priateľov vydá na dovolenku do neznámeho prostredia, a ako to už býva zvykom, veci sa veľmi rýchlo vymknú z pod kontroly.   

Call of Duty: Modern Warfare 2

 

Aký by to bol zoznam FPS hier bez Call of Duty, však? Práve druhé pokračovanie modernej vojny od Activisionu vo mne zanechalo najlepšie dojmy a spomínam naň stále veľmi dobre. A to nie len vďaka ikonickému príbehu, ale aj rovnako kvalitnej kooperatívnej časti hry. 

Wolfenstein: The New Order

 

Wolfenstein: The New Order má všetko, čo má mať poriadna FPS hra. Rýchle a návykové súboje, kvalitných UI oponentov, množstvo rôznorodých zbraní, no a v neposlednom rade príbeh, ktorý nám dá možnosť nahliadnuť do alternatívnej histórie 2. svetovej vojny. Zabíjať náckov je proste sranda!

Halo 3

 

Do tohto zoznamu sa, celkom úprimne, mohla dostať ktorákoľvek Halo hra z prvej trilógie. Tretí diel som vybral, pretože dej v tejto časti je naozaj legendárny. Master Chief a Arbiter konečne spájajú svoje sily potom, čo sa v druhej časti spriatelili a zaradia sa tak medzi najpamätnejšie herné dvojice.

Metro Exodus

 

Metro Exodus sa presunulo do otvoreného sveta a mne tento štýl náramne sedí, no je pravda, že táto zmena sa  nestretla u mnohých hráčov práve s pochopením. Metro však uchovalo pôvodný štýl hrateľnosti z pohľadu prvej osoby, no a príbeh, ktorý urobil z knižiek Dmitrya Glukhovského bestsellery nemôže byť iný ako famózny.

Cyberpunk 2077

 

Kontroverzný počin od poľského štúdia CD Projekt si prešiel kadečím. Obrovská marketingová kampaň vystrelila očakávania hráčov priam až do beztiažového stavu a o to väčšie bolo sklamanie z nenaplnených sľubov. Od vydania uplynuli už 2 roky a hra je konečne aj na slušnej technickej úrovni. No to, čo ju zdobilo hneď od začiatku boli extrémne zábavné prestrelky z pohľadu prvej osoby a v neposlednom rade kvalitne napísaný príbeh na čele s neodmysliteľným Johnny Silverhandom v podaní Keanu Reevesa.

BioShock

 

Nezabudnuteľný príbeh Jacka, ktorý prežil leteckú haváriu a ocitol sa v podmorskom meste Rapture určite väčšina hráčov pozná. BioShock je tiež dôkazom toho, že skombinovať prvky žánru FPS, skvele napísaného príbehu a atmosférického sveta nemusí byť žiadny problém, ba priam by mu ich mohli závidieť mnohé Third-Person tituly. BioShock prezentuje fúziu dystopického žánru a survival hororu v jeho najlepšej podobe.

Half-Life 2

 

Ťažko v tomto prípade vybrať do rebríčka len jedného nominanta. Half Life hry sú priekopníkmi v mnohých ohľadoch. Prvý diel jednoznačne dominoval v hre pre viacerých hráčov a dal základy už nezabudnuteľnej modifikácii Counter Strike. Tiež vytvoril unikátne univerzum, ktoré dalo možnosť vyniknúť jeho nasledovníkovi. Druhý diel posunul skvele napísaný a vytvorený svet na úroveň, ktorá vo svojom čase nemala obdobu a chladným nenechala žiadneho fanúšika sci-fi žánru. Nehovoriac o nadčasovom grafickom stvárnení, ktoré v tej dobe priniesol Source engine.

Chýba v zozname tvoja obľúbená hra? Napíš nám do komentára, ako by vyzeral tvoj zoznam najlepších strieľačiek z prvej osoby!

Zdroj: vlastný

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk