Marcová herná nádielka bude podobne bohatá ako tá februárová

Marcová herná nádielka bude podobne bohatá ako tá februárová

 

Pokračujeme vo vysokom tempe.

Február sa zapíše do hernej histórie ako jeden z najlepších mesiacov pre vydávanie skvelých hier za veľmi dlhú dobu a aj keď asi nikto neočakáva, že niektorá z marcových hier dosiahne epický priemer hodnotení 97/100 ako Elden Ring, tak predsa nás v treťom mesiaci roka 2022 čaká veľká herná nádielka. Veď posúďte sami.

ELEX 2

Štúdio Piranha Bytes sa v našom regióne teší celkom veľkej obľube. Ich séria Gothic nás zabávala začiatkom tohto tisícročia a štúdio následne prešlo na sériu Risen a teraz sa nás snažia zaujať druhým pokračovaním hry ELEX. Opäť ide o sci-fi RPG hru, ktorá poskytne veľkú slobodu pri budovaní postavy, pri bojoch a aj pri rozhodnutiach. Uvidíme, ako hra obstojí u kritikov.


Shadow Warrior 3

  • Dátum vydania: 1. marec

  • Platformy: PC, Xbox, PlayStation

Tretie pokračovanie skvelej FPS hry od poľského štúdia Flying Wild Hog nás opäť vsadí do kože Lo Wanga, ktorý bude používať všetko z čoho sa dá strieľať a taktiež aj svoju vernú katanu, aby zatočil krok démonom, ktorí mu budú stáť v ceste. Nečakajte však prehnanú snahu o revolučný príbeh, pretože táto séria je len a len o hrateľnosti.


Babylon’s Fall

Dlho vyvíjaný projekt štúdia PlatinumGames sa počas svojho vývoja transformoval z dobrodružstva pre jedného hráča na kooperatívnu live-service záležitosť. A nakoľko ide o prvý projekt takéhoto druhu od štúdia PlatinumGames tak sme sami zvedaví, ako dopadne. Hrateľnosť bude skvelá, ako tradične, no otáznikov je celkom veľa.


Gran Turismo 7

O legendárnej sérii Gran Turismo asi nemusíme dlho rozprávať. Dlhodobo ide totiž o simulačnú sériu, ktorej sa snažia vyrovnať všetci konkurenti a s príchodom novej PlayStation konzoly má štúdio Polyphony Digital opäť príležitosť ukázať, čo je to Ultimate Driving Simulator. Uvidíme, ako sa to vydarí.


WWE 2K22

Séria WWE sa nám po ročnej pauze spôsobenej kvalitatívnymi problémami opäť vracia na scénu. S novým enginom, v novej forme a hádam aj bez bugov. Visual Concepts totiž naposledy poriadne narazili a budú musieť ukázať, že nie sú iba expertmi na basketbal.


The Settlers

Budovateľská strategická séria The Settlers patrí medzi tie obľúbené, no Ubisoft na ňu v posledných rokoch zabudol. Po rokoch odmlky sa však rozhodol konečne potešiť hráčov žánru a jeho nemecká pobočka (bývalé štúdio Blue Byte) prinesie reštart série postavený na Snowdrop engine. A aj keď ide o reštart, tak základné piliere hrateľnosti by mali zostať zachované. Dúfame.


Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin

Netradičný projekt zasadený do série Final Fantasy, ktorý však nemá na starosti Square Enix, ale tvorcovia NioH zo štúdia Team Ninja. V tejto hre sa k nám dostane prerozprávanie príbehu prvej Final Fantasy hry z platformy NES a hlavnou postavou bude Jack Garland, ktorý je posadnutý túžbou zničiť Chaos a v jeho dobrodružstve mu budú asistovať Ash a Jed.


Syberia: The World Before

  • Dátum vydania: 18. marec

  • Platformy: PC

Značka herných adventúr Syberia nie je pre PC hráčov neznámou a tak sa ešte v priebehu tohto roka budú môcť vžiť do postavy Kate Walker, ktorá bola uväznená v soľnej bani, keď sa ju nečakané udalosti vyvrhnú smerom k novému dobrodružstvu, kde bude musieť nájsť svoju identitu.


GhostWire: Tokyo

V novej hre od tvorcov The Evil Within sa pozrieme do hlavného mesta Japonska z ktorého zmizlo všetko obyvateľstvo a nahradili ich nadprirodzené sily známe ako Visitors. A naša postava Akito má vďaka duchovi KK k dispozícii možnosti, ako s týmito silami bojovať a taktiež musí zistiť, čo sa to vlastne stalo.


Tiny Tina’s Wonderlands

Expanzia pre Borderlands 2 s názvom Tiny Tina’s Assault on the Dragon’s Keep bola tak populárna, že štúdio Gearbox sa rozhodlo vytvoriť na jej motívy kompletne celú hru, ktorá dostala názov Wonderlands. Čaká nás teda spojenie tradičnej Borderlands hrateľnosti s dôrazom na loot v kombinácii s fantasy prostredím. A to znie lákavo.

 
 

 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk