Týždenník #64 – Ten o masívnom hernom nákupe a Xbox One a PlayStation 4

Týždenník #64 – Ten o masívnom hernom nákupe a Xbox One a PlayStation 4

 

Čo sa udialo v hernom svete za posledných 7 dní?

Herný rok sa nevplížil k hráčom. Doslova totiž vykopol dvere. Sotva sme stihli osláviť začiatok 2022 a už sa na nás začala valiť jedna informácia za druhou. Odklady, nákupy a zmeny v stratégií, posledný týždeň poskytol doslova všetko.

Toto Take-Two vyšlo

Po neúspešnom nákupe Codemasters koncom roka 2020 sa Take-Two rozhodlo investovať masívne a kúpilo spoločnosť Zynga za 12,7 miliardy. Sumu, ktorú však analytici a investori vidia ako masívne preplatenie. Či to prinesie želaný efekt, to však uvidíme asi až o niekoľko rokov.

Rôzny prístup k old-genu

Zatiaľ čo Sony navýšilo produkciu PlayStation 4 kvôli nedostatku PlayStation 5, tak Microsoft ukončil produkciu Xbox One už koncom 2020. Obe tieto správy dávajú perfektný zmysel pri bližšom preskúmaní, no zároveň ukazujú, aký vrtký dokáže byť herný priemysel.

Prvý veľký odklad

Na začiatku týždňa jemné špekulácie, na konci všetko potvrdené. Prvým veľkým odkladom roka 2022 je S.T.A.L.K.E.R. 2. Bohužiaľ si na hru budeme musieť počkať, no tvorcovia si chvalabohu uvedomili, že najdôležitejší je čo najvyladenejší produkt.

Novinky v tábore Sony

Hráči začínajú mať opäť nádej v spätnú kompatibilitu PlayStation 5 (smerom k PS3, PS2 a PS generácii), zatiaľ čo Sony si pripravuje pôdu pre ohlásenie svojho konkurenta služby Xbox Game Pass. Zdá sa, že Sony bude mať naozaj rušné prvé mesiace 2022.

Twisted Metal sa vracia

Už je celkom zrejmé, že popri TV sérii Twisted Metal plánuje Sony obnoviť aj hernú sériu. No počas týždňa sme sa dozvedeli, že Sony už stihlo vymeniť vývojárske štúdio, ktoré na hre pracuje.

ČLÁNKY

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk