Týždenník #63 – Ten o PSVR2, Game Passe, Uplay+ a E3 2022

Týždenník #63 – Ten o PSVR2, Game Passe, Uplay+ a E3 2022

 

Čo sa udialo v hernom svete za posledných 7 dní?

Začiatok herného roka 2022 začal pekne zostra. Napriek u nás skrátenému pracovnému týždňu sme sa hneď počas prvých dní 2022 dočkali hneď niekoľkých zaujímavých ohlásení, ktoré si zhrnieme v tomto článku.

Xbox Game Pass vládne Xboxu aj v novom roku

Predplatená služba Xbox Game Pass začala tam, kde skončila v roku 2021. Okrem toho, že ste si mohli prečítať, aké hry budú v deň vydania pridané do predplatenej služby v 2022, tak sme sa dočkali prvej bohatej hernej nádielky v tomto roku a dozvedeli sme sa, že do Game Passu prídu hry Rainbow Six Extraction a Nobody Saves the World. Naozaj dosť noviniek na to, že sme „iba“ na začiatku roka.

PSVR 2 prichádza

V prvom týždni nebola núdza ani o novinky týkajúce sa druhej generácie VR headsetu od Sony. Okrem oficiálneho potvrdenia špecifikácií sme sa dočkali odhalenia prvej hry, špekulácií o začiatku produkcie no naopak sme sa nedozvedeli nič o spätnej kompatibilite...

Uplay+ prichádza a neprichádza

Ubisoft počas posledného týždňa oznámil, že ich predplatená služba Ubisoft+ mieri na konzoly Xbox a to už v priebehu 2022. Na podrobnosti si však budeme musieť počkať. Služba sa však (zatiaľ) nechystá na konkurenčné konzoly od Sony.

R.I.P. E3 2022

Omikron zafungoval ako skvelá výhovorka pre ESA, ktorá ho použila ako výhovorku, prečo tento rok nebude tradičná E3 2022 výstava. Bohužiaľ sa to však skôr javí ako tá posledná kvapka a úprimne už v budúcnosti žiadnu štandardnú výstavu s takýmto menom neočakávame. Ale môžeme sa mýliť.

ČLÁNKY

PODCAST

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk