Herný rok 2022 sa začne celkom svižne

Herný rok 2022 sa začne celkom svižne

 

Čo nás čaká v prvom mesiaci?

Január býva v hernom priemysle väčšinou mesiacom dohrávania restov z predchádzajúceho roka a málokto sa odváži vydať veľkú AAA hru hneď počas prvého mesiaca. Česť výnimkám samozrejme. A viac-menej to platí aj v tomto roku, no narušujú to porty už existujúcich hier na nové platformy. A nakoľko ide o kvalitné hry, tak sa to určite ráta.

Monster Hunter Rise

  • Dátum vydania: 12. január

  • Platformy: PC

Po necelom roku na platforme Nintendo Switch prichádza Monster Hunter Rise konečne aj na PC. A asi vôbec nemusíme riešiť otázku kvality. Priemerné hodnotenie 88/100 hovorí jasnou rečou. Otáznik tak spočíva iba v tom, ako sa Capcomu podarí PC port. Pretože PC publikum je veľmi náročné a každý pád pod 120FPS je trestaný negatívnou recenziou (obrazne povedané). Uvidíme teda, ako to vydavateľ zvládne.


God of War

  • Dátum vydania: 14. január

  • Platformy: PC

Ďalší PC port, tentokrát v podaní jednej z najlepšie hodnotených hier histórie – God of War z roku 2018. Zatiaľ čo PlayStation publikum sa už pomaly ale isto pripravuje na príchod pokračovania Ragnarok, tak PC komunite hodí Sony „bait“ na to, aby sa tiež rozhodli pre kúpu konzoly PlayStation ukážkou toho, aká je produkcia first-party Sony hier. Aj tu je teda otázkou iba to, aký kvalitný bude port na PC.


Tom Clancy’s Rainbow Six Extraction

Spin-off hry Rainbow Six Siege si prešiel toľkými premenovaniami, zmenami a odkladmi, že už pomaly ale isto prestávame mať prehľad. Tak či tak, hra prichádza a aj keď očividne čerpá assety zo Siege, tak hádam prinesie aj dostatok nového a sviežeho, aby to zaujalo nie len fanúšikov kompetitívnych strieľačiek, ale aj tých ostatných.


Pokémon Legends: Arceus

Keď sme už pri strácaní prehľadu, tak v januári sa dočkáme ďalších Pokémonov. Tentokrát v podobe akčnej RPG hry, ktorá sa odohráva v rovnakom regióne ako Pokémon Diamond and Pearl. Tak či tak sú to však Pokémoni a tak viac-menej viete, čo môžete očakávať. Ak však máte Switch a Pokémonov v obľube, tak nie je dôvod po hre nesiahnuť.


Uncharted: Legacy of Thieves Collection

Remaster štvrtého Uncharted a samostatnej expanzie Lost Legacy čaká pre všetkých majiteľov hry na PlayStation, ktorí sú ochotní zaplatiť si jemný upgrade poplatok, aby dostali vyšší framerate, vizuálne zlepšenia, no za cenu odstráneného multiplayeru. Kolekcia príde v priebehu roka aj na PC.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk