Nintendo v roku 2022: Pre konzolu Switch môže byť tým najlepším rokom vôbec

Nintendo v roku 2022: Pre konzolu Switch môže byť tým najlepším rokom vôbec

 

Platformu čaká veľký rok.

Netreba chodiť okolo horúcej kaše, rok 2021 bol pre Nintendo jeden z tých najlepších vrámci životnosti konzoly Nintendo Switch. Vydaných bolo hneď niekoľko nezabudnuteľných exkluzivít ako parádna akcia Metroid Dread, brutálne náročné JRPG Shin Megami Tensei V alebo prekvapujúco pohlcujúca oddychovka New Pokémon Snap a do predaja sa dostala aj nová revízia konzoly s obrazovkou OLED, ktorá sa možno aj napriek miernej začiatočnej skepse, nakoniec ukázala ako dobrý ťah.

Dokáže avšak Nintendo bodovať aj v novom roku 2022? Nuž, ak nedôjde k neplánovaným odkladom, je možné, že tento rok bude pre Nintendo a fanúšikov tejto spoločnosti ešte plodnejší – hoci to je asi slabé slovo, lebo to vyzerá doslova ako ten najlepší rok vôbec! Vzhľadom na OLED verziu určite neočakávame žiadne informácie o prípadnej náhrade konzoly úplne novým systémom, rok 2022 bude v prvom rade rokom hier!

Nižšie nájdete zoznam tých najočakávanejších hier, ktoré sa chystajú pre Nintendo Switch v tomto roku. Nejde o kompletný zoznam, nakoľko to by ste tento článok čítali až do zajtra. Nech nám to ostatné hry prepáčia, no zamerali sme sa predovšekým na tie najžiarivejšie a najočakávanejšie tituly. Po prečítaní zoznamu si inak určite uvedomíte, že Nintendo Switch je doslova zaslúbená zem pre RPG a taktické stratégie.

Tak Switch and Play!

Pokémon Legends: Arceus [JRPG | 28. január 2022]

A začíname hneď z ostra. Už koncom januára príde veľká exkluzivita zo série Pokémon, ktorá môže zmeniť to, čo bolo pre Pokémon doteraz štandardom. Hra má obsahovať otvorený svet, zmenený systém chytania príšeriek, ktorý bude vyžadovať zakrádanie sa a taktiež vylepšený súbojový systém umožňujúci počas jedného kola vykonať viac akcií než len jednu. Po príbehovej stránke sa bude hra odohrávať v úplných začiatkoch toho, čo dnes poznáme pod menom Pokémon. Budeme vytvárať úplne prvý pokédex regiónu Hisui a vzhľadom na staršiu dobu budú pokébally vyrobené z dreva.

Kirby and the Forgotten Land [plošinovka | jar 2022]

Je možné, že sa Kirby jeho novou hrou dostane po niekoľkých slabších hrách opäť na vrchol. Jeho najnovšie dobrodružstvo sa bude odohrávať v otvorenom svete, ktorý postihla apokalyptická kataklyzma, a tak Kirby nájde svet už len odpočívajúci v ruinách. Nevieme síce, aká bude Kirbyho úloha, avšak vieme, že to bude náramná zábava. 3D grafika vyzerá skvelo, hra sa javí, že beží úplne plynulo a Kirbyho „prepožičiavacie“ schopnosti (rozumej: čo Kirby zje, tým sa stane) dodajú voľnému pohybu po prostrediach potrebnú hĺbku.

Sports Story [akčná adventúra, JRPG | 2022]

Priame pokračovanie malého hitu Golf Story prinesie to isté ako predchádzajúci diel, len tentokrát v omnoho väčšom balení. Aj keď názov hry naznačuje, že hra bude o športovom zápolení (čo aj bude), nebude chýbať preskúmavanie rôznych dungeonov, zábavné minihry či infiltrácie do zakázaných oblastí zakrádajúc sa v pixelovatých tieňoch. Tak ako Golf Story, tak aj Sports Story vyjde ako exkluzivita konzoly Nintendo Switch.

Pillars of Eternity II: Deadfire [RPG | prvý polrok 2022]

Po troch spomenutých exkluzivitách prichádza na rad multiplatformová hra. Druhý diel Pillars of Eternity je totiž natoľko dobrá hra, že si zaslúži byť spomenutá, že prichádza aj na Nintendo Switch. Typické európske stredoveké reálie prvého dielu vystriedajú v Deadfire tropické džungle a obrovský oceánsky otvorený svet. Deadfire v mnohom vylepšuje pôvodnú hru a a aj keď na konzolách tento RPG hit vyšiel už pred dvoma rokmi, verzia pre Switch je stále v kurze a teda veríme, že sa plán tvorcom podarí dotiahnuť do úplného konca.

Triangle Strategy [taktické RPG | 4. marec 2022]

Square Enix sa opäť raz pustilo do žánru taktického RPG a tak je veľmi pravdepodobné, že nastanú poriadné herné hody. Totižto, vždy, keď to spravila, vyšla z toho nezabudnuteľná hra ako Final Fantasy Tactics alebo Front Mission. Triangle Strategy ponúkne niekoľko desiatok náročných súbojových stretov, vizuál v jedinečnom HD-2D štýle a taktiež aj rozhodnutia pre hráčov oscilujúcich na hranách morality, slobody človeka a schopnosti byť užitočný pre svoje okolie, ktoré následne ovplyvnia súboje a rozvíjajúci sa príbeh. Či sa Triangle Strategy zaradí medzi totálne klasiky ako Final Fantasy Tactics, Vandal Hearts, Fire Emblem alebo Tactics Ogre, to uvidíme už začiatkom marca.

Chocobo GP [kart racing | 10. marec 2022]

Keď na prelome tisícročí dosiahol svoj vrchol kart racing, a keď každá spoločnosť musela mať svoju buginkovú hru, vtedajší Squaresoft rozhodne nemohol zaostať a tak pre hráčov pripravil Chocobo Racing. Hra síce nedosahovala úrovne klasík ako Mario Kart, Speed Freaks, Crash Team Racing či Toy Story Racer, svojich fanúšikov si našla a z hry sa stal postupne kult. Aj keď fanúšikovia si dlhé roky vyprosovali pokračovanie, súčasný Square Enix dal zelenú pokračovaniu až po 22 rokoch od vydania Chocobo Racing. Pevne veríme, že si po dohraní hry povieme, že čakanie za to teda stálo.

Advance Wars 1+2: Re-boot Camp [ťahová stratégia | 12. marec 2022]

Nie, nebojte sa toho nevkusného názvu. Za ním sa totiž skrýva remake dvoch vysoko cenených taktických RPG Advance Wars a Advance Wars 2: Black Hole Rising, ktoré vyšli na Gameboy Advance v 2002, respektíve 2003. Remake prinesie predovšetkým prepracovanú grafickú stránku, hoci artštýl sa bude pevne držať pôvodnej vízie, a hrateľnosť ostane podľa doterajších informácií v podstate nedotknutá.

Rune Factory 5 [akčné JRPG, simulácia života | 25. marec 2022]

Piate Rune Factory je tu a opäť je tak čas na poriadné farmárčenie, staranie sa o zvieratá a poriadne akčné bitky. Okrem toho tu opäť nebude chýbať interakcia s ostatnými obyvateľmi miestnych usadlostí, z čoho môže napokon vzniknúť až manželský zväzok. Rune Factory je originálna a zábavná séria a aj keď to vývoj piatej časti mal ťažké, napokon sa hru podarilo dotiahnuť do úspešného konca.

Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder's Revenge [beat’em up | 2022]

Opäť prichádza na rad „poloexkluzívny“ titul (hra vyjde aj na PC), tentokrát klasická mlátička TMNT. Túto hru spomíname, pretože sme ako mladí doslova žrali hry ako Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Arcade Game, Teenage Mutant Ninja Turtles III: The Manhattan Project alebo Teenage Mutant Ninja Turtles IV: Turtles in Time a Shredder’s Revenge vyzerá natoľko príťažlivo, že hre jednoducho nevieme odolať. Na Switch a PC vyjde tento nádejný 2D projekt v zatiaľ neurčený deň.

Mario + Rabbids: Sparks of Hope [ťahová stratégia | 2022]

Keď vyšlo prvé spojenie Maria a Rabbidov v hre s podditulom Kingdom Battle, hra prekvapila svojou prepracovanou hrateľnosťou, skvelou grafikou a taktiež aj nenásilným láskavým humorom. Nebola to ale úplne dokonalá hra, nakoľko ako keby tvorcovia len skúšali, čo môžu a čo je už nehodiace sa. Sparks of Hope dáva nádej, že sa všetky muchy (bolo ich naozaj len málo) skvelého ale predsa len nie po všetkých aspektoch dotiahnutého titulu podarí odstrániť a my hráči tak do rúk dostaneme novú klasiku!

Metal Slug Tactics [taktické RPG | 2022]

Ďalšia takmer exkluzivita Nintendo Switch je Metal Slug Tactics, ktoré berie obľúbenú run and gun sériu Metal Slug a prerába ju . Hra vychádza okrem Switchu aj na PC. Na to, že pôvod série leži v absolútne odlišnom žánri, je zaujímavé sledovať, ako dobre sa tvorcom podarilo pretransformovať dynamiku hrateľnosti do taktického štýlu, aby pritom nestratila nič zo svojej hrubozrnnej podstaty.

Splatoon 3 [kompetitívna akčná hra | 2022]

Priznám sa, že som osobne veľmi neveril, že by sa zo Splatoonu mohlo stať niečo viac, než len jedna hra slúžiaca ako krátka zábavka počas nejakej párty. No a vidíte to, dnes je z toho veľmi obľúbená séria a už tu máme Splatoon 3. Tak ako aj druhý diel, aj tretí neprinesie nejaké výraznejšie zmeny do hrateľnosti, skôr pôjde len o vycibrenie už známych elementov tak, aby hra mala čo najlepší balanc. Ak túžite hlavne po nových zbraniach a nových úrovniach, hra by vás mala dostatočne uspokojiť. Možno len, keby k tomu pribudla aj lepšia SP kampaň, bola by z tretieho dielu ultimátna Splatoon hra.

Sonic Frontiers [plošinovka | Q4 2022]

Spomedzi doteraz vymenovaných ide o druhú najmultiplatformovejšiu hru zo všetkých – prvá bola Pillars of Eternity II: Deadfire, nakoľko hra vychádza aj na PC a konzoly PlayStation a Xbox. Sonic Frontiers sľubuje otvorené lokality (ako úplne prvá Sonic hra) a realistickú 3D grafiku štylizovanú do typického Sonic artu. Hra je zatiaľ veľká neznáma, hoci objavili sa informácie, že hra bola výrazne ovplyvnená legendárnym titulom The Legend of Zelda: Breath of the Wild.

Bayonetta 3 [hack and slash | 2022]

Nadíde už čas? Nadíde už fakt ten čas? Bayonetta 3 je vo vývoji už veľmi dlho na to, aby sme si mohli byť na sto percent istí, ale vyzerá to tak, že tretí diel predsa len stihne vyjsť ešte tento rok. Bayonettu, teda pološialenú hrdinku a s jej nevykusnými outfitmi a neznesiteľnou nutnosťou neustále tancovať, milujú hráči na celom svete a len vďaka Nintendu mohol vzniknúť parádny druhý diel a aj tento tretí. Z vizuálneho hľadiska nevyzerá hra nijako svetoborne, čo je samozrejme mínus, avšak ak si hra bude udržiavať plynulosť a ponúkne minimálne to, čo druhý diel, úspech Bayonetta 3 bude nepochybne zaručený.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 [akčná adventúra | 2022]

Na záver to najlepšie. Tento rok s najväčšou pravdepodobnosťou uvidíme aj pokračovanie majestátnej a legendárnej hry Breath of the Wild z roku 2017. Aj keď názov nepoznáme, hra bude priamym pokračovaním, čo je dôvod, prečo sa medzi hráčmi uchytil titul Breath of the Wild 2. Hra je stále zahalená rúškom tajomstva a nateraz nevieme, o čo presne v hre pôjde, no podľa zverejnených obrázkov a videí tam pôjde o plachtenie vzdušnými svetmi, kopec originálnych puzzle a podľa mnohých aj o novú hrateľnú postavu – samotnú princeznú Zeldu.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk