PlayStation v roku 2022

PlayStation v roku 2022

 

Nie je tomu tak dávno, čo Sony uviedlo na trh novú generáciu svojej konzoly. Narozdiel od konkurencie dokázalo udržať zmysluplné číslovanie a tak v tom nie sú zmätky ako u konkurencie. V čom však zaostávalo v roku 2021 boli hry, ktoré prišli a ľavá-pravá od Microsoftu na konci roka v podobe Forzy a Halo tiež nepridalo fanúšikom na sebavedomí.

Jasné, Ratchet & Clank bola úžasná hra a o Returnal ani nehovorím, ale stále to je tak trošku málo a posunutie termínov tiež nepomohlo. Našťastie, nie je všetkým dňom koniec. Prichádza nový rok a s ním aj nové možnosti, sľuby a (určite aj) odklady. Čo nás teda čaká a neminie v modrom tíme?

Začne to pekne zľahka, hneď v januári sa dočkáme Uncharted: legacy of Thieves Collection. Ide o upgrade na PS5, kde sa dočkáme módov ako 4K 30FPS alebo 1080p 120FPS, využitie SSD, 3D audio a implementácia DualSence funkcií. Pokiaľ hru vlastníte, vylepšenie vás bude stáť 10€, ak nie, nachystajte si 50€.

Február ale bude už o niečo štedrejší. Dá sa povedať, že masaker. Hneď na začiatku vyjde Dying Light 2, potom 18.2. úžasná exkluzivita Horizon: Forbidden West, za ním bude dlho očakávaný Elden Ring. Nepoľaví sa ani na začiatku marca, kedy konečne dostaneme plnohodnotné pokračovanie Gran Turismo 7 (tiež exkluzivita). Marec uzavrie 9. Tiny Tina’s Wonderlands.

Na máj tam máme viac menej len Forspoken a v auguste Saints Row. Žiaľ, tu presné termíny končia a ostávajú len sľuby a dohady. Podľa toho by sme sa mali dočkať aj zaujímavého titulu Little Devil Inside, taktiež Ghostwire: Tokyo alebo Stray. Pokiaľ máte radi hry z ďalekého východu, príde vraj aj SIFU. Milovníci Rokfortu sa môžu tešiť na Hogwarts Legacy.

Čakali ste niečo viac? Ono toto všetko samo o sebe je naozaj pekná porcia hier, možno nie všetko exkluzivity, ale na PlayStation si ich zahráte. Nestačí? No dobre. Nesľubujem! Ale v roku 2022 by mal prísť aj God of War: Ragnarok. Dátum, samozrejme, nie je stanovený, počítajme ale tak koncom roka. Možno darček na ďalšie Vianoce?

Čo sa týka samotného hardvéru, zázraky očakávať netreba. Nové playko má niečo málo cez jeden rok a update, či upgrade tu tak skoro nebude. Dualsense je úžasné zariadenie, od ktorého si aj konkurencia chce vziať príklad, čiže ani na tomto poli neočakávame zmeny. Jedine, nad čím tu visí háčik je PS VR 2.

Aj keď prvé PS VR nemalo nejaké extrémne predaje, Sony to nevzdáva a chce nám priniesť novú generáciu virtuálnej reality. Termín nie je stanovený, no vzhľadom na dlhý vývoj, mohli by sme sa jej dočkať ešte tento rok. Predpokladá sa tiež okolo Vianoc, no zas ide len o dohady. Múdrejší možno budeme po nejakej PS konferencii, možno State of Play.

Vzhľadom na globálnu krízu čipov je jasné, že mnohí ešte doma PS5 nemajú. No nezúfajte, situácia sa každým dňom zlepšuje a budúci rok to bude zas o kúsok lepšie. Treba myslieť pozitívne, PS5 sa dá zohnať jednoduchšie a lacnejšie ako nová grafická karta. Odporúčam sledovať PlayStation skupiny na Facebooku, mnoho ľudí tam ochotne pustí objednávku za nákup (nie ako na inzertných portáloch za riadne príplatky).

Rok 2021 bol taký priemer, čo sa týka modrého tímu, v zelenom to bolo o niečo veselšie. Jasné, že aj odklady spôsobené pandémiou za to môžu, treba však dúfať, že sa to zlepší a pokiaľ vyjde všetko, čo bolo spomenuté v tomto článku, tak sa Sony znova vráti do starých koľají. Tešme sa.

P.S.: určite príde nové Call of Duty a prelepia číslo na FIFE.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk