Ktoré hry by sme si nemali zabudnúť zahrať počas tohtoročných sviatkov?

Ktoré hry by sme si nemali zabudnúť zahrať počas tohtoročných sviatkov?

 

Vianoce už pomaly, ale isto klopú na dvere a my sa ich tak, ako každý rok nemôžeme dočkať. Čo však robiť, ak si počasie povedalo, že miesto snehovej nádielky bude nádielka dažďová alebo jednoducho sa len chceme zababušiť doma do periny? No, predsa sa pri tom hrať videohry. A ktoré sú tie, ktoré by nám na sviatky v našom videohernom svete nemali chýbať?

Jazz Jack Rabbit Holiday Hare

Tak ako každý rok, tak aj tento v mojej videohernej púti pred Vianocami nebude chýbať táto klasika. A nemala by ani u vás. Veď ktorá videohra prináša tak vianočnú náladu ako práve táto? Všade sneh, darčeky, vianočné sladkosti a najmä zima! To všetko zabalené v retrografike z 90. rokov. A ak si chcete pripomenúť toto zajačie dobrodružstvo, na službe GOG si hru môžete zakúpiť za 8.99 €. Okrem spomínaného vianočného rozšírenia dostanete aj ďalšie hry z kolekcie.

Sonic the Hedgehog 3 & Knuckles

Pýtate sa, prečo Sonic a prečo práve tento diel? Odpoveď je jednoduchá - zóna Ice Cap, ktorá obsahuje kopec snehu, a tak nám tieto zimné sviatky poriadne pripomenie. Skákačky sú vždy tou najlepšou možnou voľbou, tak prečo nevyskúšať aj starého dobrého Sonica, všakže? 

Ovetwatch - Winter Wonderland

Tvorcovia z Blizzardu si každý rok do svojich hier pre hráčov pripravujú zimné udalosti. A tento rok by nemal byť výnimkou. Niekedy v týždni od 13. decembra by sme sa ho dokonca podľa slov niektorých fanúšikov aj mohli dočkať. Ten minuloročný začal práve 15. decembra. Môžeme sa tešiť na zimnú zábavu, klasickú zimnú mapu, rôzne „skiny“ a množstvo odmien, ktoré na nás budú čakať. Tak, čo? Dáte tejto multiplayerovke opäť šancu?

Winter Challenge

Pamätáte si ešte na dobu starých počítačov v 90. rokoch? Tak to si isto pamätáte na Zimné Olympijské hry, v ktorých ste skákali na lyžiach, jazdili na boboch a sánkach a snažili ste sa vyhrať celú Olympiádu za svoju obľúbenú krajinu. Hra, ako stvorená na toto obdobie - veď navyše Olympiáda začína už onedlho.

Max Payne 1

Ponurá atmosféra tejto hry sa akýmsi zvláštnym spôsobom hodí práve na aktuálne veselé obdobie. Veď v konečnom dôsledku je aj v hre krutá zima. A ak sa dostanete von z budovy dokonca uvidíte aj snehové vločky a zasnežené temné mesto. Hoc Max Payne 1 vyšiel v roku 2001 v horúcom lete môžeme si ho užiť práve v zime. Hru si ešte aj teraz môžete za pár drobných zakúpiť na Steame.

Red Dead Redemption 2

Viete, kde je krásna zima bez toho, aby ste sa čo i len trochu museli zababušiť a obliekať si teplé spodky? V obľúbenej videohre Red Dead Redemption 2. Tuhá zima v amerických končinách dokáže byť krutá. To sme sa už v tejto hre istotne dozvedeli. Kopec snehu, zver a obrovské zimné kopce - to je niečo na čo sa každý správny fanúšik zimy rozhodne teší!

Frostpunk

Áno! Aj stratégia môže byť skvelou voľbou na hranie počas sviatkov. A ktorá iná by to mala byť, ak nie Frostpunk. Svet je zavalený treskúcou zimou, ľadom a snehom a vy sa v tomto divokom svete snažíte prežiť. Chopíte sa vedenia postapokalyptického mesta a celé prežitie ľudského pokolenia bude len a len na vás! Našťastie len virtuálne.

Assassin's Creed Valhalla

Severský Assassin's Creed patrí medzi tie najnovšie a zároveň aj najpozitívnejšie prijaté. Navyše, sever je krutý, plný mrazivej zimy a snehu. To je niečo, čo by sme v tomto období videli vonku aj my. Teda, vravím o snehu a zime, nie o krutosti - tú si radšej nechajme do hry. Budete sa brodiť po kolenách v snehu, obdivovať obrovské hory, strieľať na nepriateľov alebo si jednoducho vychutnávať jedinečnú atmosféru tohto titulu. Každý si tu nájde to svoje.

SkiFree

Klasika, ktorá by nemala chýbať v počítači každého fanúšika starých hier - to je SkiFree. Vašou jedinou úlohou je lyžovať sa dole obrovskou a nekonečnou zjazdovkou, plnou kopcov, prekážok, lanoviek a nebezpečných nástrach. To by mal jeden z našich politických predstaviteľov obrovskú radosť! Navyše, sem-tam na vás skočí aj Yeti, ktorý vám vyrušenie zo zimného spánku určite nedaruje. SkiFree si môžete pozrieť na oficiálnej stránke hry a samozrejme, úplne zadarmo stiahnuť

Zdroj: Internet

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk