Lenovo na MWC 2021 – Obrovská nádielka nových a vylepšených zariadení na prácu z domu či z kancelárie

Lenovo na MWC 2021 – Obrovská nádielka nových a vylepšených zariadení na prácu z domu či z kancelárie

 

Len nedávno odohrávajúca sa akcia MWC (Mobile World Congress) znamenala pre mnoho spoločností jedno: predstavenie mobilných aj tých menej mobilných zariadení, ktoré na trh budú uvedené už v najbližších dňoch, až týždňoch. Jednou zo spoločností, ktoré na MWC 2021 predstavila svoje novinky, je aj Lenovo. My sme mali možnosť zúčastniť sa virtuálneho brífingu ešte pred konaním akcie. Všetky zaujímavosti vám preto prinášame zhrnuté v tomto článku.

Značka Lenovo rozširuje svoje portfólio, a netýka sa to iba mobilných zariadení ako sú notebooky či tablety. Prináša mnoho noviniek aj zo segmentu monitorov a príslušenstva Lenovo Go.

Hlavnými hviezdami boli, samozrejme, notebooky, a preto im pozornosť budeme venovať ako prvým.

Modelový rad ThinkPad sa dočkal troch nových prírastkov v podobe modelov ThinkPad L13 Gen 2, L13 Yoga Gen 2 a ThinkPad X1 Extreme Gen 4. Modely L13 a L13 Yoga sú v mnohých smeroch identické, jediným rozdielom je riešenie pántov, umožňujúce modelu L13 Yoga otáčanie obrazovky o 180°, a zabudované Yoga pero s podporou dotykového ovládania. Inak ide o veľmi schopné 13” zariadenia ponúkajúce najnovšie AMD procesory s integrovaným grafickým čipom, až 16 GB RAM a 1 TB SSD. Bonusovou funkcionalitou je určite Dolby Premium Audio a poteší aj voliteľná IR+HD kamera s fyzickou krytkou.

ThinkPad X1 Extreme Gen 4 zase ponúka to najlepšie, čo je na trhu dostupné, a balí tento hardvér do neokázalého dizajnu. Pokiaľ ide o procesory, v nových X1 Extreme notebookoch sa budú ukrývať najnovšie Intel Core i7 a i9 procesory 11. generácie v spojení s Nvidia RTX 3080 grafickou kartou. Tento hardvér je chladený najnovším chladiacim systémom, ktorý si dokonca dali v Lenovo patentovať. Mal by sa postarať o bezproblémový chod aj v tých najnáročnejších podmienkach. Samozrejmosťou je použitie prémiových materiálov ako karbónové vlákno, ktoré môže zaujať novým dizajnom, a tiež zliatiny kovov, ktoré dodávajú notebooku vysokú odolnosť – a tým pádom snáď aj dlhú životnosť.

Na záver boli ohlásené aj nové Lenovo IdeaPad 5i a 5i Flex chromebooky, ktorých cieľovou skupinou sú menej nároční používatelia a neurazia príjemným dizajnom či obstojnou kvalitou. Oba modely, klasický „clamshell“ s 14” obrazovkou a 13” hybridný tablet, ponúknu Full HD monitory v spojení s Intel procesormi, SSD úložiskom a možnosťou Wi-Fi 6 konektivity. Zaujímavosťou týchto chromebookov je LED indikátor zakomponovaný do prednej časti zariadenia, slúžiaci ako indikátor stavu nabitia.

Ďalej v Lenovo predstavili nové monitory a príslušenstvo na domáce i pracovné použitie. Kúsky ako ThinkPad M15 alebo L15 využijú potenciálni majitelia hlavne na cestách, keďže ide o 15,6-palcové displeje pripojiteľné cez USB-C. Oba poskytujú Full HD IPS obrazovky a potešia jednoduchou prispôsobenosťou, nízkou energetickou náročnosťou a tenkými rámikmi.

Nové ThinkVision T24m-20 a Lenovo L27m-30/L32p-30 stolné monitory potešia pre zmenu tých, ktorí svoj čas netrávia prevažne na cestách. ThinkVision T24m-20 ponúka 23,8-palcový displej so zabudovaným držiakom na mobil, USB-C pripojením schopným prenášať dáta, video, audio, ethernet, a pritom nabíjať silou 90 W. To všetko s dizajnom, ktorý z troch strán ponúka takmer úplnú absenciu rámikov okolo displeja.

Lenovo L27m-30 a L32p-30 sú nové 27” a 32” kúsky, pri návrhoch a výrobe ktorých sa myslelo na stredne náročných používateľov. 27” model im ponúka Full HD rozlíšenie, zatiaľ čo v prípade 32” verzie môžu očakávať až 4K. Oba monitory sú schopné nabíjať cez USB-C silou až 75 W, ponúkajú USB hub so štvoricou USB 3.2 Typ A portov, dvojicu 3 W reproduktorov a 32-palcový variant prekvapí aj podporou AMD FreeSync technológie.

V Lenovo však nezabúdajú ani na trh s tabletmi, ktorý je síce menší ako v časoch najväčšej slávy, no stále ponúka nadmieru zaujímavé zariadenia, a to aj vďaka zásluhám spoločností ako je táto.

Zmenou, respektíve „refreshom“, prešli takmer všetky tablety z ponuky Lenovo. Lenovo Tab M7 a M8 ponúkajú už tretiu generáciu. Vynovené sú aj Lenovo Yoga Tab 11 a Tab P11 Plus spolu s vlajkovou loďou Lenovo Yoga Tab 13.

Lenovo Tab M7 ako mainstreamové zariadenie ponúka skvelý pomer ceny a výkonu ukrytého v celokovovom tele, Tab M8 zase prináša kvalitnejší IPS displej, 8-jadrový procesor a až 3 GB RAM. Prémiovejšie kúsky Tab 11 a Tab P11 Plus potešia 2K rozlíšením, podporou Lenovo Precision Pen 2 a pri P11 Plus aj magnetickou klávesnicou.

Yoga Tab 13 ako úplná špička ohúri zvukom zo štyroch JBL reproduktorov, vizuálmi na 13“ 2K Dolby Vision displeji a výkonom dostupným vďaka procesoru Qualcomm Snapdragon 870. Vďaka zabudovanému „kickstandu“, ktorý je možné použiť ako rúčku či zaň zavesiť tablet, bude Tab 13 skvelým spoločníkom. Poteší aj prémiový materiál Alcantara, ktorý je použitý na zadnej strane zariadenia.

Na záver sme sa dozvedeli čo-to o rade nových produktov, ktoré pribudnú do portfólia Lenovo Go, radu príslušenstva koncipovaného tak, aby riešilo bežné problémy s produktivitou ako je multitasking na niekoľkých zariadeniach, slabá batéria na cestách alebo frustrujúca kvalita zvuku pri konferenčných hovoroch.

Lenovo Go Wireless Multi-Device Mouse, ktorá bola predstavená minulý mesiac, je dokonalým spoločníkom pre multitasking používateľa, ktorý často prepína medzi zariadeniami. Spárujte až tri zariadenia a bez námahy medzi nimi prechádzajte stlačením jediného tlačidla. Profesionálov, ktorí sa neustále pohybujú medzi pracovnými či domácimi priestormi, zase poteší súprava Lenovo Go USB-C Wireless Charging Kit. Vďaka jedinečnej technológii Power-by-Contact (PbC) dokáže bezdrôtovo nabíjať aj typické 13” a 14” notebooky.

Káblový reproduktor Lenovo Go zase oslobodí uši od tlaku v slúchadlách a ponúka flexibilitu a vynikajúcu kvalitu zvuku. Reproduktor Lenovo Go bude ideálny pre domácu kanceláriu, pracuje s Microsoft Teams a obsahuje dva všesmerové mikrofóny, ktoré zosnímajú zvuk aj zo vzdialeného konca miestnosti a tiež zlepšujú čistotu zvuku.

Do portfólia Lenovo Go však patrí oveľa viac produktov a ďalšie budú určite pribúdať, takže vám odporúčame držať oči otvorené, pokiaľ si budete chcieť zjednodušiť prácu z domu alebo získať výhody pri multitaskingu.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk