Herný apríl nás poteší solídnou nádielkou nových hier

Herný apríl nás poteší solídnou nádielkou nových hier

 

Konečne dobrý mesiac.

Tento rok sa nám z hľadiska návalu nových hier začína veľmi pomaly. A vzhľadom na kvantum odkladov to ani nevyzerá, že situácia sa bude výrazne zlepšovať. Ak sa však pozriete mimo bombastických herných sérií tak nájdete hry, ktoré vyzerajú veľmi sľubne a presne o nich si povieme teraz.

Outriders

Už od dnes, od dňa bláznov si môžete zahrať novú hru od tvorcov Bulletstorm, štúdia People Can Fly. Ten sa pri vývoji novej looter hry spojil s vydavateľom Square Enix a beta testovanie naznačuje, že môže ísť o veľmi solídnu hru. Navyše, ak vám lezie krkom slovné spojenie „live service“ tak Outriders vás určite poteší. Vývojári sľubujú kompletnú hru bez potreby spraviť si z nej nové hobby.


Oddworld: Soulstorm

  • Dátum vydania: 6. apríl

  • Platformy: PC, Playstation 5, Playstation 4

Kultová 2,5D platformovka sa dočká nového prírastku v podobe Oddworld: Soulstorm, ktorá má byť „kompletným prepracovaním hry Oddworld: Abe’s Exoddus.“ Hra nám už tradične ponúkne veľký dôraz na logické hádanky, no vynikne aj craftovanie a úprava rôznych zbraní, ktoré pomôžu hlavnej postave. Abe musí totiž zachrániť svojich mudokons z otroctva.


MLB The Show 21

  • Dátum vydania: 20. apríl

  • Platformy: Playstation 5, Playstation 4, Xbox Series X/S, Xbox One

Aj keď bejzbal na Slovensku nepatrí medzi veľmi populárne športy, tak predsa sa len nájde zopár fanúšikov, ktorí opäť očakávajú nový ročník MLB. Ten je špecifický primárne tým, že ide o prvú MLB hru, ktorá sa ukáže na Xbox konzolách a prvú hru pre Xbox, ktorú vytvorilo first-party štúdio Sony (Sony San Diego). Čaká nás však tradičné zlepšenie niektorých aspektov hry a hádam aj veľký skok na next-gen konzolách.


MotoGP 21

Ďalší ročník oficiálne licencovanej MotoGP hry je tu a opäť ho má na starosti talianske štúdio Milestone. Tí nám však sľubujú celkom veľa. Výrazné zlepšenie umelej inteligencie, nový mód v kariére, zlepšenie jazdného modelu a obligátny vizuálny upgrade. Uvidíme, aká však bude kvalita týchto prídavkov do hry, no fanúšikovia MotoGP asi nemajú nad čím váhať.


Nier Replicant ver.1.22474487139...

Prvá NieR hra sa nikdy nedočkala takého uznania, aké Square Enix očakával, no po úspechu NieR: Automata sa japonský vydavateľ rozhodol dať predchodcovi novú šancu v podobe Nier Replicant ver.1.22474487139... Hra sa dočkala mnohých zmien a vylepšení, ktoré by mali nie len zvýšiť kvalitu, ale zabezpečiť aj to, že hra nedopadne rovnako, ako v roku 2010.


Total War: Rome Remastered

  • Dátum vydania: 29. apríl

  • Platformy: PC

Je potrebné hru Rome: Total War niekomu predstavovať? Teda medzi fanúšikmi stratégií. Pravdepodobne nie. Mnohí ju aj po takmer 17 rokoch stále považujú za jednu z najlepších stratégii v histórii a samozrejme aj jednu z najlepších hier v Total War sérii. A teraz dostaneme možnosť vychutnať si túto hru znova, tentokrát prostredníctvom remasteru, ktorý prinesie zlepšenia potrebné pre moderné časy, no so zachovaním duše hry.


Returnal

Fínske štúdio Housemarque je tvorcom asi najlepšej launch exkluzivity na Playstation 4 (Resogun) a niečo podobné budú chcieť zopakovať aj pri Playstation 5 cez svoju rogue-like hru Returnal v ktorej sa chopíme postavy Selene. Tá pristane na neznámej planéte a jej úlohou bude nájsť cestu von a zároveň odhaliť tajomstvo tohto miesta. Kvantum nepriateľov však určite zabezpečí, že to nebude jednoduché.

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk