Decembrová herná nádielka prinesie najočakávanejšiu hru roka a niekoľko ďalších nádejných hier

Decembrová herná nádielka prinesie najočakávanejšiu hru roka a niekoľko ďalších nádejných hier

 

Po tomto sa prehupneme do nového roka.

Nové konzoly sú vonku, takže sa konečne môžeme prestať rozprávať o tom, ktorá konzola je krajšia, výkonnejšia a menej hlučná a konečne sa môžeme venovať hrám. A aj keď na pravé next-gen hry si ešte asi dlhú chvíľu počkáme, tak to neznamená, že nás december nezasype novými hrami. Pretože zasype. A medzi nimi je aj hra, ktorá patrí medzi tie najočakávanejšie...

Empire of the Sin

  • Dátum vydania: 1. december

  • Platformy: PC, Xbox, Playstation a Nintendo Switch

Meno John Romero je asi mnohým z vás viac ako známe. Legendárny tvorca série Doom sa totiž vracia na hernú scénu, no tentokrát sa na svet nebudeme pozerať z očí hlavnej postavy, ale zo strategického pohľadu na Chicago v čase prohibície a mafiánskych rodín. Budete budovať svoje impérium, rozhodovať o tom, na koho zaútočíte a čo spravíte so svojimi nepriateľmi. Ak teda hľadáte Xcom obalený do vône alkoholu, tak toto je hra pre vás.


Twin Mirror

  • Dátum vydania: 1. december

  • Platformy: PC, Xbox a Playstation

Francúzske štúdio Dontnod určite nerelaxuje. Po nedávnom vydaní adventúry Tell Me Why totiž vydávajú ďalšiu hru, tentokrát si však vývoj financovali sami. Twin Mirror je adventúra z pohľadu tretej osoby a hráč bude ovládať postavu novinára Sama, ktorý sa vrátil do svojho rodného mestečka Basswood, kde musí odhaliť tajomstvá, ktoré toto miesto ukrýva.


Immortals: Fenyx Rising

Pokus Ubisoftu o hru, ktorá je očividne „šľahnutá“ odkazom, ktorý zanechala The Legends of Zelda: Breath of the Wild. V Immortals sa však pozrieme do krajiny, ktorá je opradená bájkami, kde vládnu grécki bohovia a kde budeme preskúmavať obrovský otvorený svet tempom, aké nám vyhovuje. A to všetko v krásnom a štylizovanom vizuále.


FIFA 21

„Stará FIFA“ vyšla už v októbri, no na novo-generačnú FIFA hru sme si museli počkať do decembra. EA sa totiž snaží využiť nový ponúkaný hardvér a priniesť nám veľké zmeny do stagnujúcej série, ktorá bola obmedzená starými konzolami. Čaká nás nový obsah, zlepšený vizuál, lepšia fyzika a ďalšie vylepšenia, ktoré sú možné iba na nových konzolách.


Doom Eternal

  • Dátum vydania: 8. december

  • Platformy: Nintendo Switch

Rip and Tear znie heslo Doom Slayera, ktorý už roky bojuje proti démonickým hordám z pekla. A po niekoľkých mesiacoch od vydania Doom Eternal na „veľké“ platformy sa hra konečne chystá aj na Nintendo Switch. Síce nie v plnej paráde (vizuálnej), ale to sa od tejto konzoly asi čakať nedá. No akcia by mala byť porovnateľne dobrá, takže ak ste fanúšikom série, tak nemáte nad čím váhať.


Cyberpunk 2077

Čo dodať? Jedna z najočakávanejších hier tohto roka je konečne tu. Veľdielo poľského štúdia CD Projekt RED, ktoré sa pokúsi pokračovať v šľapajach veľmi úspešného tretieho Zaklínača. Tentokrát nás však presunie do pohľadu prvej osoby a hlavne do futuristického mesta Night City, kde sa majú najlepšie tí, ktorí majú široké lakte. Hra bola ohlásená ešte v roku 2013, takže sa na ňu čaká poriadne dlho a uvidíme, čo to čakanie bude stáť za to.


Medal of Honor: Above and Beyond

  • Dátum vydania: 11. december

  • Platformy: VR

Návrat legendárnej série Medal of Honor sa nesie v dosť netradičnom duchu. Nejde totiž o štandardnú hru pre PC a konzoly, ale o VR exkluzívnu hru, ktorú vyvíja štúdio Respawn Entertainment. DNA je však zachované. 2. svetová vojna, parádna atmosféra, známy „ping“ zbrane M1 Garand – to všetko príde aj s novou hrou. Či to však znamená aj budúci návrat série na štandardné platformy je zatiaľ otázne.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk