Herný október to je Crash Bandicoot, Star Wars a nádielka športových hier

Herný október to je Crash Bandicoot, Star Wars a nádielka športových hier

 

 Čo sa dočkáme tesne pred vydaním next-gen konzol?

Ani príchod Playstation 5 a Xbox Series X/S nemôže spomaliť nádielku nových hier. Veď je október – mesiac, ktorý sa tradične môže pochváliť silnou ponukou a na svoje si prídu hráči aj tento mesiac. Športové hry, akčné adventúry,RPG hry, to všetko tu je.

Na čo sa teda tešíte vy?

Crash Bandicoot 4: It’s About Time

Crash is back! Väčšine fanúšikov by pravdepodobne mala stačiť táto veta, no ak medzi nich nepatríte, tak vývojári sa vás určite budú snažiť zahrnúť potrebnou kvalitou. Štúdio Toys for Bob si totiž nevytvorilo len takú dojnú kravu, ale priniesli do série aj výrazné inovácie. Okrem viacerých hrateľných postáv (pričom každá z nich má vlastné schopnosti) totiž budete mať k dispozícii aj špeciálne masky, ktoré menia hrateľnosť, rôznorodé prostredia a ďalší pokus zastaviť Dr. Cortexa.


Star Wars: Squadrons

Ak by sme mali oznámkovať snahu EA so Star Wars licenciou, pravdepodobne by to veľmi vysoká známka nebola, no minulý rok sa situácia vydaním Jedi Fallen Order zlepšila. A teraz je rad na ďalšej hre. Star Wars Squadrons má byť totiž vysnenou hrou pre všetkých, ktorí si už odmalička chceli virtuálne zalietať na X-wingu a ďalších legendárnych strojoch Star Wars univerza. Hra však určite nie je pre žiadne „bábovky.“


FIFA 21

 Aký by to bol rok bez série FIFA však? Aj v takomto pohnutom období, aké prežívame virtuálny futbal nesmie chýbať. A to aj na súčasné a aj na next-gen konzoly. Najprv však prichádza tzv. old-gen verzia, ktorá prinesie viac-menej to isté, ako v minulom roku. Vývojári sľubujú zlepšenia v oblasti umelej inteligencie, osláv gólov a ďalších drobností, ktoré majú hru opäť posunúť o trochu vpred.


Torchlight III

  • Dátum vydania: 13. október

  • Platformy: PC, Xbox One, Playstation 4

Nie je to síce Diablo, no je to aspoň Torchlight. Po neúspechu online zameraného projektu Torchlight Online sa tvorcovia hry rozhodli vrátiť k tomu, čo urobilo túto sériu tak obľúbenou. V spoločnosti domáceho zvieratka sa tak opäť vyberiete kosiť hordy nepriateľov, budete vylepšovať svoju postavu a získavať nový loot. Nič viac, nič menej. O to predsa v týchto hrách ide nie?


NHL 21

Po futbale musí prísť aj hokej. Tak to proste je. A aj keď opäť bez PC verzie a opäť na starom Ignite engine, tak vývojári sľubujú, že v tomto ročníku sa dočkáme ďalšieho posunu vpred. Žiadnu revolúciu však nečakajte, aby ste náhodou neboli sklamaní. Tam totiž NHL 21 určite nemieri. Ak však hľadáte tradičné pokračovanie s vylepšením tu a tam, tak toto je presne pre vás.


Watch Dogs Legion

Pri treťom pokračovaní Watch Dogs Ubisoft trochu uletel a snaží sa priniesť do stagnujúceho žánru open world hier trochu sviežeho závanu. Totižto, Legion sa odohráva v Londýne a hrateľnou postavou môže byť takmer každý jeden z jeho obyvateľov. Hra teda nemá tradičnú hlavnú postavu, ale skôr skupinu vyvolených, ktorých si však vyberáte vy. Koncept znie veľmi zaujímavo a uvidíme, či sa pretaví v kvalitnú hru. Potenciál tam určite je.


Pikmin 3

Pikmin 3 patrí k ďalším skvelým hrám, ktoré bohužiaľ doplatili na fakt, že WiiU bola konzolou, ktorá zlyhala na plnej čiare. A tak prichádza druhý pokus v podobe Pikmin 3 Deluxe Edition, čo je vlastne port hry pre značne úspešnejšiu konzolu Nintendo Switch. Okrem toho však bude hra obsahovať nový prológ a epilóg a taktiež aj možnosť hrať príbehovú časť hry kooperatívne.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk