V apríli môžeme prečkať koronavírus v prítomnosti skvelých nových hier

V apríli môžeme prečkať koronavírus v prítomnosti skvelých nových hier

 

Bude ich totiž dostatok.

Už marec ponúkol solídnu nádielku hier a oficiálne tak rozbehol hernú jar. Tá je však netradične poznačená pandémiou a hry sú tak skvelým spôsobom, ako dodržiavať nariadenia hygienikov a ďalších autorít, ktoré odporúčajú, aby sme primárne zostávali doma. Aké herné novinky si však budeme môcť užiť v najbližšom období?

Resident Evil 3

Neuveriteľne vydarený minuloročný remake Resident Evil 2 priniesol Capcomu nie len popularitu medzi hráčmi ale aj celkom solídny balík peňazí a tak sa spoločnosť po roku vracia opäť, aby nám tentokrát do roku 2020 aktualizovali legendárneho antagonistu, Nemesisa. Aj napriek tomu, že hra v mnohých ohľadoch nenasleduje kroky svojho predchodcu, tak nepochybne bude skvelým prírastkom do knižnice nie len fanúšikov série. Len aby ste potom v noci pokojne spali.


Below

  • Dátum vydania: 7. apríl 2020
  • Platformy: Playstation 4

Skvelá rouge-like hra Below od štúdia Capybara Games sa dočkala svojho vydania ešte v roku 2018 a priniesla pohlcujúci zážitok v netradičnom formáte. A po takmer roku a pol mieri konečne aj na Playstation 4 a okrem skvelej hry ponúkne aj bonusový Explorer mód, ktorý vám umožní preskúmavať herné prostredie bez rizika permanentnej smrti.


Final Fantasy VII: Remake

Jedna z najvplyvnejších hier videohernej histórie a hra, ktorá priniesla sérii Final Fantasy nehynúcu slávu prichádza v podobe totálneho remaku, ktorý si zachováva dušu pôvodnej hry, no nasmeroval ju do modernej doby. Táto hra však obsahuje iba časť kampane Final Fantasy VII a ďalšie diely budú prichádzať postupne. Autori však sľubujú skvelú zábavu, skvelý vizuál a dlhú hernú dobu. Ostatné platformy si však na príchod tohto remaku budú musieť minimálne rok počkať.

Predator: Hunting Grounds

Netradičná asymetrická multiplayerová hra, ktorá však z pohľadu univerza Predátora dáva perfektný zmysel. Hra proti sebe v multiplayerovej aréne postaví jedného Predátora a lovcov, ktorí ho majú zdolať skôr, ako sa ich chrbtice ocitnú mimo ich tela. Navyše ako bonus podporuje hra cross-play medzi Playstation 4 a PC, takže ak máte konzolu a váš kamoš PC, tak si môžete zahrať spolu. Alebo v tomto prípade skôr proti sebe.


Gears Tactics

  • Dátum vydania: 28. apríl
  • Platformy: PC

Svet Gears of War sa presúva z pohľadu tretej osoby na taktický X-Com like pohľad a prinesie radosť všetkým fanúšikom strategických hier. Stretneme úplne nové postavy sveta Gears of War v období, ktoré je ostatnými hrami neprebádané. Vývojári sľubujú skvelú taktickú hrateľnosť a veľký dôraz na príbehovú stránku. Ak však čakáte, že sa hra objaví aj na Xbox One, tak na port na konzolu si budete musieť ešte hodnú chvíľu počkať. Teraz sa dočkajú iba PC hráči.


SnowRunner

Veľmi netradičná hra v ktorej nejde o to dôjsť do cieľa ako prvý, ale vôbec tam dôjsť. Jazda po zasneženom teréne v ťažkých autách bude v tejto simulácii doslova nemilosrdná a viac ako o rýchly postreh tu pôjde o trpezlivosť a premýšľanie, ako sa preboriť haldami snehu. Na blate to fungovalo perfektne a tak dúfame, že pokračovanie bude rovnako dobré.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk