Tieto hry si nenechajte ujsť: Očakávané hry 2020 redaktorov Gamesite.sk

Tieto hry si nenechajte ujsť: Očakávané hry 2020 redaktorov Gamesite.sk

 

Malý pohľad do toho, čo nám prinesie herný rok 2020.

Herný rok 2019 bol síce fajn – niekto by možno povedal že bol skvelý. No nedá sa ubrániť pocitu, že tá najväčšia herná nádielka príde až v roku 2020, teda v konečnom roku súčasnej generácie konzol. Na ktoré hry vzhliadame my?

Maroš Goč

5. Wasteland 3

Tretí Wasteland pokračuje na úspešnej vlne, ktorá znovuzrodila klasický štýl RPG. Oproti “púštnej” dvojke sa radikálne zmení zasadenie i atmosféra. Dostaneme sa do mrazivého Coloráda, ktoré postihla nukleárna zima a to dáva vedieť, že tu zamrzne úsmev na tvári aj tomu najväčšiemu vtipálkovi. Osobne očakávam hutnú atmosféru, pri ktorej sa budem doslova triasť, krásne grafické efekty poletujúceho snehu a hlavne prepracovanú taktickú hrateľnosť, ktorá je základným stavebným kameňom Wastelandu.

4. Half-Life: Alyx

Nevlastním VR a pravdepodobne ho ani nikdy vlastniť nebudem, no keďže pôjde o novú hru Half-Life po 13 rokoch, tak to rozhodne nemôžem nechať len tak nepovšimnuté. Veď je to Half-Life krucinál! Valve vyvíja nový Half-Life! Pred pár týždňami by bola takáto veta len obyčajnou utópiou a predsa je dnes len pravdivá. Half-Life: Alyx vyzerá po všetkých stránkach úžasne. Pôjde o FPS okorenenú hlavolamami a príbehom rozprávaným cez naskriptované situácie, čiže presne, čo od Half-Life očakávame. Alyx môže navyše položiť základy legendami opradenému Half-Life 3. Nuž, Valve chytilo druhý dych.

3. Resident Evil 3

Remake druhého Resident Evil považujem za jeden z najlepších remakov vôbec. Bol spravený s nadšením a z úprimného srdca. Od “Nemesisa” síce už taký wow efekt neočakávam, ale ak Capcom nepoľaví z úsilia, tak opäť budeme svedkami remaku, ktorý sa zapíše zlatými písmenami do histórie. Tretí Resident Evil nikdy nepatril medzi hráčmi medzi najobľúbenejšie hry série, no táto prerábka to má šancu zmeniť. Prechádzať sa po zombíkmi posiatymi zničenými ulicami Racoon City v modernej grafike, to si už dlho prial nejeden fanúšik Resident Evilu. A ja sa medzi nich radím taktiež.

2. Final Fantasy VII Remake

Čo by som to bol za fanúšika Final Fantasy, aby sa na popredných miestach neumiestnil ten najočakávanejší remake všetkých čias? Od toho, aby táto hra skončila u mňa na prvom mieste, ju delí len to, že zároveň s PS4 nevychádza aj na PC. Tam sa dostaví bohužiaľ až o celý rok a už teraz viem, že to čakanie bude neznesiteľné. Som veľmi zvedavý ako si Square poradilo s príbehom, ktorý má obsahovať aj nové deje, no zároveň sa má celý odohrávať v Midgare. Aj napriek tomu má remake vydržať aj takých 80 hodín. Som skutočne veľmi ale veľmi zvedavý.

1. Cyberpunk 2077

Môže byť snáď pre niekoho očakávanejšia hra budúceho roka iná než Cyberpunk 2077 od CD Projektu? Hej? Tak mi ukážte toho odvážlivca! Ale teraz vážne, pre mňa je práve táto hra tým najočakávanejším titulom nielen roku 2020 ale posledných rokov vôbec. Tvorcovia Zaklínača 3 boli pri vydaní ich zatiaľ poslednej veľkej hry na svojom vrchole a práve na tom vrchole začali práce na 2077čke. Z toho dôvodu nepochybujem, že to bude absolutórium ich tvorby a akčného RPG žánru vôbec, a že to bude etalón toho, ako má vyzerať kyberpunková akčná hra. Cyberpunk 2077 má ale jedno mínus. Deus Ex už asi nikdy nebude to, čo predtým (toto vyhlásenie samozrejme berte s úsmevom a nadhľadom)


Róbert Gabčík

5. Dying Light 2

Jednotku som prešiel expresne rýchlo, tak ma bavila. Hudba, otvorený svet, príbeh aj postavy, s ktorými som prišiel do styku. Celkovo nádherný vizuál a perfektné ovládanie, či mechaniky spôsobili, že som sa nevedel odtrhnúť od hrania a strávil som hraním dlhé hodiny, nakoľko ma lákalo robiť aj postranné misie. Teraz sľubujú väčší dopad rozhodnutí na okolitý svet a tým je pre hráča lukratívnejšia aj ponuka znovuhrania. Hold, Poliaci vedia robiť hry, za to klobúk dole pred nimi.

4. Resident Evil 3

Raz darmo, horory sú moje slabé miesto a hlavne tie, ktoré som mal možnosť prežiť v detstve, nakoľko som ich vnímal oveľa intenzívnejšie. Teraz, keby som si zapol RE3 vo verzii, ako som ju hral ako malý chlapec, zrejme sa len nostalgicky usmievam. Dajte mi ale to, čo ste spravili s RE2 a skočím po tom všetkými desiatimi. Tak ako som dospel ja, tak dospievajú aj tieto hry a prispôsobujú sa mi, aby stále vo mne vyvolávali to, čo sa im podarilo pred toľkými rokmi. Capcom má u mňa veľké plus, aj keď dúfam, že naviažu na dobrú 7 a prinesú aj nejaké dobré pokračovanie, nie len oživenie starých dobrý klasík. RE3 ale určite kupovať budem.

3. Doom Eternal

Neviem, či tu treba niečo hovoriť. Ide o čistokrvnú rezbu, plnú behania a likvidovania všetkého, čo je aspoň z časti z organickej hmoty a nebodaj sa to ešte aj hýbe. Návrat do starých časov, len v inom poňatí ako je remake, či remaster. Dáme vám novú hru, do novej doby. Paráda. Ja len dúfam, že príde aj niečo ako bol Doom 3. Taký hororový príbeh s tmavými miestnosťami a podobne. Pokiaľ ale sa človek chce odreagovať a vybiť si zlosť, myslím, že existuje len málo hier lepších (aj asi ani nepoznám lepšie) ako je táto.

2. Ghost of Tsushima

Nikoho neprekvapí, že mňa, ako majiteľa PS4 Pro zaujíma táto hra. Od predstavenia bolo rok a pol absolútne ticho, potom nám ukážu trailer, ktorý neukáže zase skoro nič. No stačí to. Je pravda, že zrejme si počkám najskôr na recenziu a až potom sa na to vrhnem, Sony ale doteraz nesklamalo, čo sa týkalo singleplayer príbehových hier, takže treba dúfať, že v dobrej robote budú ich štúdia pokračovať. Áno, je mnoho hier, ktoré som tu mohol dať a vsadiť tak na istotu, no nechcem, verím, že to bude stáť za to.

1. The Last Of Us Part II

Toto absolútne nikoho nemohlo prekvapiť. Neviem, či má zmysel tu niečo písať, nepoznám hru, ktorá by bola tak očakávaná, ako táto (možno s výnimkou Cyberpunku, ktorý som tu nepísal, lebo ho budú mať všetci kolegovia – aj keď zrejme aj TLoU). Každopádne, prvú časť som zbožňoval a jediné, čo mi na nej vadilo bolo, že je krátka. To sa ale má zmeniť, tak dúfajme, že tomu tak aj bude. Naughty Dog ma nikdy v živote nesklamali jedinou hrou a je to jediné štúdio, pri ktorom sa nebojím predobjednávky, tu proste idem na istotu.


Martina Juhásová

5. Marvel’s Avengers

Marvel univerzum konečne prichádza do titulu, ktorý vyzerá nádejne. Okej musím sa priznať, nie som príliš nadšená z toho, ako upravili vzhľad postáv, ale aj tak dám titulu šancu. Predsa len je to Marvel! A na vývoji sa podieľa štúdio Eidos Monetreál, ktoré stojí za mojou obľúbenou sériou Deus Ex, takže určite tomu dám šancu. A snáď si budem môcť na konci hry povedať: “I love U 3000!”

4. Spiritfarer

Indie hry patria k mojim srdcovkám a keď sa na E3 objavil titul Spiritfarer, vedela som, že túto hru si musím určite zahrať. Hlavný motív hry je pomerne ponúry - hráte za prievozníka duší zosnulých. Vizuálna stránka však hýri všetkými možnými farbami a práve tento kontrast ma zaujal najviac. Krátky trailer bol postačujúci na to, aby sa mi divne zahmlilo pred očami, takže predpokladám, že po dohratí titulu bude zo mňa nestabilná kôpka emócií. A na to sa teším ;)

3. Vampire: The Masquarade - Bloodlines 2

Táto hra nemôže chýbať na mojom zozname. Jednoducho preto, lebo prvý Bloodlines patrí medzi moje najobľúbenejšie tituly ever. Ponurá atmosféra, upíri, skvelé dialógy a úžasná hudba. Bloodlines patrí medzi klenoty RPG hier a nezahrať si pokračovanie by bol hriech. Z ukážok vyzerá dvojka naozaj dobre, len ešte stále mi tam niečo chýba, tá povestná iskra, ktorá tak dávno preskočila medzi mnou Bloodlines. Nechám sa však prekvapiť.

2. Ori and the Will of the Wisps

Hrali ste jednotku? Ak nie, tak to je veľká chyba. Ak áno, viete prečo sa na Will of the Wisps tak veľmi teším. Indie hra s tak nádhernou vizuálnou, hudobnou stránkou, ktorá dúfam nesklame aj svojim príbehom. Očakávam od hry však aj poriadnu výzvu a pomerne veľkú frustráciu z počtu úmrtí. Ori and the Will of the Wisps môže byť síce nádherným divadlom, avšak ak sa dostanem pod 1000 úmrtí na prvé prejdenie (bez rozbitia klávesnice) budem len a len rada.

1. Cyberpunk 2077

Čo už len tu sa dá dodať. Titul, ktorý bude korunovať azda vo všetkých rebríčkoch očakávaných hier. CD Projekt RED (moje obľúbené herné štúdio) ukázal svoje kvality pri Witcher 3 a prichádza so cyberpunk hrou (moja obľúbená téma), je to RPG (môj obľúbený herný žáner), s bohatým príbehom, možnosťou prechádzania hry bez zabijania a customizáciou postavy do najmenších detailov. Čo viac si môžem priať? Len aby sa naplnili moje očakávania.


Peter Bagoňa

5. Biomutant

Hack & Slash, respektívne rýchle akčné RPG majú u mňa vždy miesto. Niekedy ide o oddychové tituly, pri ktorých večer rád vypnem, no častokrát ma prekvapia aj po príbehovej stránke. Biomutant ma prvotne zaujal svojim výzorom, no keď som videl gameplay, vedel som, že toto bude hra pre mňa. Na jednej strane ma mrzí, že vydanie sa neustále posúva, na druhej som rád, že finálny produkt bude niečo, za čo sa autori nebudú musieť hanbiť. Aspoň teda dúfam. Od tvorby chlpatého mutanta za ktorého hráč hrá až po dynamické súboje a krásny štylizovaný herný svet plný pestrých farieb, Biomutant je hra, ktorú chcem hrať hneď, ako to bude možné.

4. The Last of Us 2

The Last of Us bola moja prvá PS4 hra a jeden z dôvodov, prečo ma kúpa tejto konzoly tak veľmi lákala. Očakávania sa nielen naplnila, boli dokonca prekonané. Príbeh je pre mňa jedna z najdôležitejších časti hry a tak mi viac cinematické zameranie The Last of Us neprekážalo. Ďalším plusom je postapokalyptická budúcnosť, ktorej zobrazenie mám rád vo všetkých médiách. Tak som si hru užíval od prvého momentu a bol som príjemne prekvapený z toho, akým smerom sa hra vyvíjala. Hltal som každú informáciu o hernom svete, ktorú som našiel. Okrem hlavnej hry a DLC som siahol aj po krátkom komikse, ktorý je do tohto univerza zasadený. Neviem sa dočkať, kedy sa budem môcť vrátiť do herného postapo sveta The Last of Us.

3. Vampire: The Masquarade - Bloodlines 2

Prvý Bloodlines patrí k jednej z mojich najobľúbenejších hier a zároveň jedno z prvých poriadnych RPG, ktoré som na PC hral. K zážitku prispel aj super český mod, ktorý nielen dodal celej hre českú lokalizáciu, ale aj zmenil mnoho vecí na pozadí hry. Či už som sa plazil kanálmi ako Nosferatu, pobehoval ulicami ako šialený člen klanu Malkavianov alebo hral za niekoho iného, bola to vždy zábava, ktorá mi dala do rúk nespočetne vela možností ako v hernom svete postupovať. Na opätovný vstup do upírskeho sveta v universe World Of Darkness sa veľmi teším a hru si rozhodne nenechám ujsť.

2. Granblue Fantasy: Versus

Hra s podivným názvom a anime vizuálom odradí nejedného tunajšieho hráča. Bojovým hry si ale posledné roky obľubujem čoraz viac. Najviac si momentálne užívam Dragon Ball FighterZ, no Granblue Fantasy: Versus ako ďalší titul, ktorý by si fanúšikovia žánru nemali nechať ujsť. Kombinuje RPG prvky, ktorými sa Granblue Fantasy séria vyznačuje s klasickou bojovkou a napodiv to funguje až prekvapivo dobre. To celé je spojené prvotriednym vizuálom, na ktorý sa je radosť pozerať, či už ide o detailné postavy alebo „živé“ prostredie bojových arén. Arc System Works očividne nenechali, aby im úspech Dragon Ball FighterZ stúpol do hlavy a stale sa snažia posunúť svoje tituly o niečo ďalej.

1. Sakuna: Of Rice and Ruin

Rovnako ako Biomutant, aj Sakuna mala vyjsť ešte tento rok. Nanešťastie sa nedávno objavili správy, ktoré potvrdili, že vydanie bolo odložené na budúci rok. Pravdu povedať, najprv som sa o tento titul absolútne nezaujímal. Našiel som ho náhodou, keď som si hľadal informácie o vývojároch a vydavateľovi Granblue. Táto rozkošná plošinovka mi ale padla do oka a keď som mal možnosť vyskúšať si úvod hry, mal som rovnaké pocity ako pri Dust: An Elysian Tail. Nechcel som z tohto herného sveta odísť, kým hru neprejdem celú. Nanešťastie to nebolo možné. Plošinovka si ma získala svojou krásnou rozprávkovou grafikou a zasadením príbehu do japonskej mytológie. Pohyb a prekonávanie prekážok bolo zábavné a ani súbojový system nebol taký jednoduchý a priamočiary, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Zároveň ale nejde iba o hopsanie v divočine a boj s nepriateľmi. Sakuna mixuje prvky plošinoviek so simulátorom mesta, respektíve dediny, o ktorú sa musí hráč starať. Tento aspect hry som nemal možnosť si reálne vyskúšať, no pokiaľ bol vytváraný s rovnakou dôslednosťou ako zvyšok hry, určite to bude stáť za to. Už Moonlighter ma naučil, že takýchto exotických mixov herných titulov sa nemám báť. Sakuna sa tak rýchlo vyšpĺhala po rebríčku hier, na ktoré sa v blízkej budúcnosti teším, nielen ako najočakávanejšia indie hra budúceho roku, ale teším sa na ňu viac, ako na hocičo iné.


Ľuboš Duraj

5. Final Fantasy VII Remake

Tak týmto titulom si doprajem veľkú dávku nostalgie, pretože pôvodný titul vyšiel za čias, keď som bol ešte dieťa. Môj herný apetít sa vtedy točil hlavne okolo FPS titulov a hlavným dôvodom nebolo, že sa vo mne vyvíjal už dnes naplno rozvinutý zmysel pre deštrukciu, ale skôr o to, že som nerozumel zápletkám deja. Vážne v čase keď vyšiel Final Fantasy VII som mal iba 5 rokov a jediné čo som vedel po anglicky bolo tak New Game, Save Game a Load Game J. Avšak ani toto ma neodradilo od tak zaujímavého RPG titulu a hru som si vždy rád zahral aj po rokoch. Pevne verím, že nám vývojári prinesú taký herný zážitok, na aký čakáme.

4. Resident Evil 3 Remake

Tu sa musím sám seba opýtať, čo sa zmenilo vo mne za tie roky. Sám seba definujem ako človeka, ktorý neholduje hororom a predsa sa do mojej top päťky dostala aj hra z tohoto žánru. Ale musím si dať ruku na srdce a priznať, že občas je lepšie si zahrať dobrý horor ako o ničom adventúru. V tomto prípade sa nebojím vyhlásiť, že sa máme na čo tešiť, pretože nás tvorcovia o tom už presvedčili na začiatku roka 2019. Resident Evil 2 Remake bol skvelým titulom, či už sa rozprávame o remaku alebo celkovom dojme.

3. Cyberpunk 2077

Poľské štúdio CD Projekt RED nám už jeden megalomanský projekt donieslo a preto sa domnievam, že Cyberpunk bude bomba. Nakoľko mi príde sci-fi dosť nepríťažlivé, myslím si, že CD Projekt urobili dobre keď zmenili tematiku nového titulu. Vraví sa, že v najlepšom treba prestať a tak ďalší zaklínač by už nemusel zožať taký úspech. Pri tejto hre sa hlavne teším na voľnosť v otvorenom svete a očakávam, že autori prinesú sľubovaný multiplayer.

2. Ghost of Tsushima

Neviem čo ma pri tomto titule drží v takom napätí. Možno je to moja záľuba v samurajskej tematike alebo škodoradosť, že si hru zahrajú iba PS majitelia. Ale nie, samozrejme by som hru doprial každému hráčovi. Aj keď som si už vypočul od pár ľudí vlnu kritiky ohľadom štúdia, ktoré hru vyvíja, pevne verím, že nás Ghost prekvapí v skvelej hre. Singleplayerové hry nám v poslednej dobe ukazujú, že vôbec sa nejedná o vyhasnutý žáner. Navyše nedávno Sony oznámilo, že hra bude obsahovať české titulky a tak si hru budem môcť pustiť s japonským dabingom, čo hre pridá na autentickosti.

1. Elden Ring

Toto je hra môjho srdca. Aj keď zatiaľ tvorcovia neudali dátum vydania, špekulácie nasvedčujú, že hra vyjde práve tento rok. Inými slovami o hre. Moje obľúbené herné štúdio začalo pracovať na novej hre so spisovateľom R.R. Martinom, ktorý je autorom knižnej ságy, podľa ktorej natočili seriál Game of Thrones. Pri tomto seriály som tiež presedel nespočet hodín a tak by som ho vedel označiť za môj obľúbený. Hra sa bude volať Elden Ring, a má priniesť podľa slov autorov niečo úplne nové, čo sme ešte v hrách od From Software nevideli. Každopádne zatiaľ som nemal zlú skúsenosť s ich hrami, takže podľa mňa sa máme načo tešiť.


Ján Schneider

5. Little Nightmares II

Netradične roztomilá hororová hra z dielne štúdia Tarsier Studios. Jednotka ma veľmi milo prekvapila a odohral som ju pri pár čajoch za jeden večer. Jednoducho neskutočne chytľavá atmosféra a hrateľnosť. Po dohraní som si povedal, že to bola skvelá hra, ale vôbec by mi nenapadlo, že by som sa niekedy dočkal pokračovania, a nakoniec predsa len áno.

4. DOOM Eternal

Čo dodať, proste DOOM. Ďalšie pokračovanie tejto dnes už legendárnej série. Postava Doom Slayera a hudobný podmaz od Micka Gordona. Už sa neviem dočkať kedy skrotím pár hnusákov. Odklad ma trochu sklamal, no moje očakávania to nijako neovplyvní.

3. Half-Life: Alyx

Zatiaľ neviem kde a ako si hru zahrám, ale viem, že ju vyskúšam. Čakanie na novú Half-Life hru bolo neúprosné, no nakoniec sme sa dočkali. Síce to nie je tretie pokračovanie ani Epizóda 3, ale je Half-Life a navyše vo virtuálnej realite. Čo viac si priať? VR headset...

2. Cyberpunk 2077

Je potrebné niečo vysvetľovať? Všetci čakáme na toto veldielo štúdia CD Projekt RED. Night City nás už očakáva a my sme pripravení. Jedno je však isté, toto recenzovať nebudem a ani nechcem.

1. The Last of Us Part II

Okay, doteraz som spomenul hry, ktoré sú mi sympatické a poteší ma, že si ich zahrám. Už to nijak nepreháňam a na hry nepozerám tými istými očami ako v minulosti. V každom prípade je práve pokračovanie tejto fenomenálnej post-apo hry mojou jednotkou. Vlastne je to jediná hra, ktorá má v mojom kalendári svoj krúžok.


Dominik Farkaš

5. Biomutant

Už sa môžeme konečne tejto hry dočkať prosím? Skoro každý rok uvádzam do zoznamu očakávaných hier Biomutant v domnení, že hra príde práve ten ďalší rok, čo vždy tvrdia aj vývojári a následne vždy príde k odkladu. Akože, fakt sa na hru veľmi teším, no už by snáď bolo aj na čase. Ale nie.. Hlavne nech ju poriadne dokončia. Všetko naznačuje tomu, že sú už v záverečných štádiách vývoja, takže snáď 2020 bude tým rokom.

4. Doom Eternal

To bude „nářez.“ Doomslayer sa síce mal vrátiť už v roku 2019, ale pravdepodobne asi išiel slovenskými Železnicami, takže sa trochu omeškal. Nič to však. Hlavne, že nakoniec príde, aby nakopal zadky všetkým démonom naokolo. Ak bude pokračovanie minimálne tak dobré ako Doom z roku 2016, tak už teraz viem, že zamieša poradím pri hrách roka 2020. Dúfam však, že v hre bude čím menej Bethesdy a čím viac id Software, pretože inak to môže dopadnú všelijako.

3. Ori and the Will of the Wisps

Ori je pre mňa jednou z najlepších hier končiacej sa dekády a preto je len logické, že jeho pokračovanie mám vo svojom zozname očakávanosti veľmi vysoko. A právom. Jednotka ma chytila za srdce tak, ako to dokáže iba málo hier a podľa všetkého, čo sme mali ohľadom dvojky možnosť vidieť to vyzerá, že pokračovanie bude ešte vypilovanejšie a ešte lepšie.

2. Cyberpunk 2077

Takmer žiaden zoznam očakávaných hier 2020 sa nezaobíde bez Cyberpunku. A ak tam nie, tak by tam určite mal byť. A prečo? Jedna preto, že CD Projekt RED vytvorilo jednu z najlepších RPG hier za posledné roky a zároveň preto, lebo Cyberpunk. A Keanu Reeves. A Night City. A skvelý príbeh. A skvelé quest atď.

1. Halo Infinite

Hej, priznávam. Z Halo Infinite sme toho ohľadom hrateľnosti nevideli zatiaľ vôbec nič. A aj tak som na hru nahypovaný maximálne. Som veľký fanúšik série a Master Chief je môj bro. A od vydania päťky uplynula dlhá doba. Potrebujem kvalitný multiplayer o ktorý sa budem môcť dlhú dobu oprieť a potrebujem kampaň, ktorá nás zavedie na ďalší prstenec Halo. Proste potrebujem nové Halo. A Xbox Series X k tomu.


 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk