Rekapitulácia roku 2019 s produktami spoločnosti Acer

Rekapitulácia roku 2019 s produktami spoločnosti Acer

Koniec roka sa síce pomaly, ale stále nezadržateľne blíži, a to znamená hlavne množstvo predvianočných zliav v obchodoch a maskotov snažiacich sa nalákať potenciálnych zákazníkov na tie najmodernejšie a najvýkonnejšie vychytávky. Koniec roka však dáva priestor aj možnosti reflektovať, čo sa za posledných takmer dvanásť mesiacov udialo. Týmto heslom sa očividne riadia aj v spoločnosti Acer, nakoľko si pre novinárov pripravili už tradičné koncoročné stretnutie, na ktorom sme sa mohli priamo so zástupcami tejto značky porozprávať o všetkých zaujímavých produktoch, ktoré tento rok vydali a tiež skúsiť niečo povyzvedať aj o tých, ktoré ešte len do obchodov a rúk recenzentov poputujú.

Stretnutie slovenských a českých redakcií sa tentokrát odohrávalo v stovežatej Prahe a my sme neváhali, sadli do vlaku a vydali sa preskúmať všetky novinky a pospomínať na kúsky, ktoré sa nám pri testovaní tento rok najviac páčili.

Po stránke bežných notebookov nás napríklad zaujal odolný a pritom tenký a ľahký model Acer TravelMate X514-51, ktorý spojením procesorov Intel Core i7, rýchleho SSD disku a 16 GB RAM poslúži aj tým náročnejším používateľom.

Pre náročnejších manažérov, biznismenov ale aj bežných smrteľníkov, pre ktorých je dôležitejšia mobilita, ako vysoké FPS v hrách tento rok ponúkol Acer viacero vylepšení aj v radoch Aspire a Swift. Aspire 3 a 5 ponúkajú skvelý pomer ceny, výkonu a mobility, vďaka čomu po nich určite siahlo veľa ľudí. Rad Swift je určený skôr do rúk náročnejších používateľov, čo reflektuje mierne vyšším výkonom pri nižších váhach, no to sa odráža aj na cenovke. Kebyže však osobne hľadám ultraľahký notebook na cestovanie, ktorého váhu v praxi takmer nepocítim, určite by som zvažoval Swift 3 alebo Swift 7. Práve Swift 7 si mal aj kolega z Gamesite možnosť na vlastné ruky vyskúšať a v recenzii ho zhodnotil slovami “Notebook Acer Swift 7 konfigurácie s modelovým označením SF714-52T je jedným z perfektných, takmer až bezchybných profesionálnych notebookov.”

Pokiaľ ste však hernejšie zameraní, no stále si potrpíte na mobilitu, tak vás určite, podobne ako nás v redakcii mohli zaujať notebookové novinky z radov Nitro a Predator. Tohtoročný model Nitro 7 priniesol nové kovové telo s hrúbkou len 19,9 mm, 15,6" displej s obnovovacou frekvenciou 144 Hz a dobou odozvy 3 ms a komponenty ako Intel Core deviatej generácie, najnovšie grafiky od NVIDIA, nielen dva sloty pre M.2 NVMe SSD, ale aj 2.5” HDD a až 32 GB pamäte. Do modelu Nitro 5 sa zase v Acer odhodlali osadiť aj procesory od spoločnosti AMD, nakoľko je pri nich pomer ceny a výkonu nielen v hrách, ale aj pri náročnejšej produktivite nadmieru zaujímavý.

Ešte náročnejších záujemcov, ktorým by nestačili už také výkonné Nitro notebooky, sa snaží Acer nalákať na svoj rad Predator produktov. Helios 300 a Helios 700 sú každý zaujímavý svojim vlastným štýlom. Helios 300 ponúka až Intel i7 deviatej generácie, grafický výkon až po model RTX 2070 Max-Q a najviac 32 GB RAM v 15.6” alebo 17.3” tele. Helios 700 v sebe zvládne ukryť až procesory z radu i9, grafické karty RTX 2070, či 2080, úctyhodných 64GB RAM. Navyše zaujme aj vysúvateľnou klávesnicou s označením HyperDrift, vďaka ktorej sa dostáva na úplne inú úroveň po stránke ergonómie. Helios 300 si u nás v recenzii od kolegu vyslúžil slová chvály “My hodnotíme Predator Helios 300 veľmi pozitívne, keďže ide o špičkovo vybavený herný stroj. Poteší 17,3-palcový displej, spracovanie a veľmi výkonný hardvér.”

Najdrahší z Predator notebookov však nesie označenie Triton 900 a ide o snahu vybočiť z radu. Tam, kde bežné notebooky ponúkajú displej, ktorý sa natáča na jednom pánte, prišli v Acer so systémom dvojitého pántu a obrazovka sa tak môže natáčať nielen v tradičnom štýle, ale aj rotovať okolo svojej osi. Vďaka tomu si ju môžu hráči prispôsobiť presne podľa svojich predstáv, čo som si aj pri jeho recenzovaní do sýtosti vyskúšal. S výkonom v podobe procesora Intel Core i9-9980HK, NVIDIA GeForce GTX 2080 8GB, 32 GB DDR4 RAM a 17.3” 4K displejom šlo naozaj o zážitok, hoci som aj na takto nadupanom zariadení dokázal nájsť zopár nedostatkov, ktoré som spomenul v jeho recenzii.

Na záver však v Acer nezabúdajú ani na kreatívne a produktívne zameraných používateľov, ktorý síce potrebujú naozaj veľký výkon, no nepotrpia si na RGB LED podsvietenie, či herne zameraný softvér. Vďaka tomu vznikol rad produktov s menom ConceptD. Ponuka notebookov, desktopov a monitorov, ktoré dokážu poslúžiť aj tým najnáročnejším profesionálom, a pritom ich neprivedú k bankrotu, je naozaj vítaná.

Toto boli teda produkty, o ktorých sme vás za posledný rok informovali a z ktorých sme niektoré mali možnosť aj poriadne otestovať. Spoločnosť Acer však určite neostáva spať na vavrínoch, ale šikovní technici a dizajnéri už určite pilne pracujú na ďalších zaujímavých novinkách, ktoré uľahčia, spestria alebo spravia zábavnejší život širokému spektru ľudí. A my sa vás, samozrejme, budeme aj naďalej snažiť držať informovaných, aby ste mali prehľad a výber nového zariadenia bol pre vás o to jednoduchší.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk