December prinesie očakávané spomalenie s niekoľkými zaujímavými hrami

December prinesie očakávané spomalenie s niekoľkými zaujímavými hrami

 

Koniec roka sa blíži a blížia sa aj dovolenky pre vývojárov.

Okay. Všetky najväčšie náboje si herný priemysel vystrieľal v posledných mesiacoch a veľa nám už toho teda nezostalo. Ak totiž čakáte, že december prinesie bohatú hernú nádielku, tak vás v prvom rade vítam pri sledovaní herného priemyslu, pretože toto je tým pádom asi prvý rok, čo ho aktívne sledujete.

Každopádne. Až tak tragické to zas nebude. Čaká nás niekoľko veľmi zaujímavých hier, no mesiacu budú v prvom rade dominovať porty starších hier.

Blair Witch

  • Dátum vydania: 3. december
  • Platformy: Playstation 4

Po ultra krátkej exkluzivite na konzole Xbox a PC sa tento fenomén chystá aj na najpredávanejšiu konzolu v tejto generácii Playstation 4. Hodnotenia určite nie sú na zahodenie a zdá sa, že fanúšikovia hororových hier a značky Blair Witch si určite prídu na svoje. Mrazivá atmosféra a všadeprítomné nebezpečenstvo na vás už striehne. A ak neviete, či je hra pre vás, tak si prečítajte našu recenziu.


Halo Reach

Je to celkom vtipné, že túto dekádu sme začali tým, že vyšiel Halo Reach a zakončujeme ju tým, že príde...Halo: Reach. Tentokrát však vo vylepšenej podobe ako súčasť Halo: The Master Chief Collection. Pre konzolistov to znamená, že si budú môcť túto hru konečne užiť v 60FPS a pre PC hráčov to znamená, že si túto hru budú môcť konečne užiť.


Life is Strange 2 – Episode 5

Okrem toho, že sa začiatkom decembra dočkáme definitívneho ukončenia príbehu Life is Strange 2, tak sa v rovnaký deň dočkáme aj vydania kompletného balíčka so všetkými epizódami. A aj keď dvojka si ani zďaleka nevyslúžila toľko chvály a uznania ako jednotka, pre fanúšikov žánru je to nepochybne istá voľba.


Phoenix Point

  • Dátum vydania: 3. december
  • Platformy: PC

Nová strategická hra od tvorcu pôvodného Xcomu. Áno, Julian Gollop sa vracia so svojim novým štúdiom Snapshot Games, aby nám priniesol svoju víziu Xcom-like strategickej hry, no v novom grafickom kabáte. Zatiaľ však hra získava publicitu zo všetkých zlých dôvodov, pretože autori sa dočkali obrovskej kritiky kvôli Epic Games Store exkluzivite. Čo sa týka hry samotnej, tam sme o kvalitách viac ako presvedčených. Ak však chcete konzolovú verziu, tak si počkáte do roku 2020.


Darksiders Genesis

Zaujímavý a netredaičný spin-off série, ktorá je známa skôr v žánri akčných adventúr nám tentokrát predstaví postavu Strife. On a jeho brat War sa budú musieť prebojovať 11 levelmi v ktorých budete musieť zdolať samotného Lucifera a jeho stúpencov. Čaká nás teda pravdepodobne kooperatívna zábava s lootom a veľkým dôrazom na RPG prvky.


Ancestors: The Humankind Odyssey

  • Dátum vydania: 6. december
  • Platformy: Xbox One, Playstation 4

Ak ste si mysleli, že príbeh evolúcie je určený iba pre PC hráčov, tak štúdio Panache Digital Games plánuje vydať svoju poslednú hru Ancestors aj na konzoly. Port príde navyše s viacerými vylepšeniami oproti PC verzii, ktoré by mali váš zážitok s hrou ešte viac zlepšiť. Pri vydaní si totiž hra vyslúžila veľkú kritiku kvôli monotónnosti, takže uvidíme, ako sa s tým medzičasom tvorcovia popasovali.


Detroit: Become Human

  • Dátum vydania: 12. december
  • Platformy: PC

Niekdajšia Playstation 4 exkluzivita od oceňovaného francúzskeho štúdia Quantic Dreams si našla svoju cestu na PC podobne, ako aj predchádzajúce hry Heavy Rain a aj Beyond: Two Souls. PC port autorom umožnil „vypeckovať“ grafické nastavenia a pridať podporu 4K, čo by malo zabezpečiť unikátny audiovizuálny zážitok. 


 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk