SERIÁLOVÁ NÁDIELKA: Táto jeseň bude plná skvelých seriálov, ktoré na vašej obrazovke rozhodne nemôžu chýbať

SERIÁLOVÁ NÁDIELKA: Táto jeseň bude plná skvelých seriálov, ktoré na vašej obrazovke rozhodne nemôžu chýbať

 

Jeseň je už oficiálne tu! A čo to znamená? Tipujem, že mnohí z vás sa už teraz vo veľkom pripravujú na Halloween, skúšajú si nové masky či okukávajú nadchádzajúce zľavy v obchodoch. Veď taký Black Friday sa ku nám dostáva čoraz viac a viac! A navyše, ako každý rok, tak aj tento sa môžeme už v predstihu tešiť na vianočný ošiaľ! No to však nie sú jediné slasti a radosti jesene, ktorých sa dočkáme. Tým najdôležitejším, čo nás čaká, je kopec nových, ale aj starých televíznych seriálov. A tak sa stretneme nie iba so starými známymi postavami, ale spoznáme aj nové neskutočné príbehy. Tak čo, ani vy sa už neviete dočkať?

Carnival Row - 1. Séria - 30. Augusta

Na úplnom konci leta sme do jesene vyštartovali s mysterióznym seriálom Carnival Row. Svet je okrem ľudí zaplavený mysterióznymi a fantastickými bytosťami a vy sa môžete nechať zaplaviť srdcervúcim príbehom plným lásky a odvahy. V hlavnej úlohe sa predstaví samotný Orlando Bloom, a tak sa je na čo tešiť. Tentokrát však elfské uši vymení za viktoriánsky mundúr. A ak dáte úplne novému fantazijnému svetu šancu a pochopíte ho, dočkáte sa skvelého seriálu - verte nám!


Wu-Tang: An American Saga - 1. Séria - 4. September

Rap, drogy a Wu-Tang Clan - to všetko nájdeme v seriáli Wu-Tang: An American Saga. Ten sa odohráva v 90. rokoch v americkom meste New York počas takzvanej kokaínovej epidémie. Stretneme tu hercov ako Ashton Sanders (Bobby Digs), Shameik Moore (Sha), či Siddiq Saudnerson (Dennis 'D-Love' Coles). Ak ste zažili vlnu rapu v 90. rokoch, potom je táto dráma niečím, čo by ste si určite nemali nechať ujsť.


Peaky Blinders - 5. Séria - 12. September

Svet medzi prvou a druhou svetovou vojnou nebol príliš stabilný a inak to nebolo ani v Británii. Smrť, gangstri a nemilosrdný Londýn. To všetko na nás opäť čaká už túto jeseň v Peaky Blinders. Hoc si na tento seriál treba chvíľku zvykať, odmení sa každému srdcervúcim príbehom a dlhými hodinami drámy. V prípade, že ste spomínaný seriál ešte nevideli, tak máte pred sebou hodiny a hodiny neuveriteľných príbehov, pretože prelúskať štyri série nie je žiadna jednoduchá úloha, hoc je plná zábavy a vzrušenia.


American Horror Story 1984 - 9. Séria - 18. September

Rovnako ako minulý, tak aj tento rok sa na našich obrazovkách objaví hororový seriál American Horror Story. V obľube sa v poslednej dobe držia 80. roky – veď sa stačí pozrieť na Stranger Things. Tvorcovia AHS nechcú ostávať pozadu a nová séria bude práve v tomto retro šate. Otázkou však ostáva, či sa tvorcovia seriálu neinšpirovali až príliš neskoro? Deviata séria bude navyše bez obľúbeného Evana Petersa, keďže sa tento rok rozhodol pre už potrebnú prestávku. No nezúfajte, pretože herci ako Emma Roberts, Leslie Grossman, Billie Lourd či Angelica Ross sa na vás už bezpochyby tešia. Len si nezabudnite pribaliť toaletný papier, lebo o strach bude postarané.


The Good Place – 4. Séria – 27. September

Znie to až neuveriteľne, ale The Good Place sa dočkalo štvrtej série. Komediálny kúsok odohrávajúci sa vo vymyslenom posmrtnom živote je niečo, čo spríjemní dlhé jesenné večery každému, kto dychtí po smiechu a neutíchajúcej zábave. Dozvieme sa konečne, či vôbec skutočné „Dobré miesto“ existuje a či majú hlavné postavy na to dostať sa tam? Alebo je všetko opäť úplne inak a tvorcovia nás opäť niečím prekvapia?


The Politician – 1. Séria – 27. September

Politika momentálne hýbe svetom a seriály venované tejto tematike sa tešia neustále väčšej obľube. Veď kedy politika svetom nehýbala, všakže? No aj tak sa nemôžeme Ryanovi Murphymu (režisér AHS, Glee, Scream Queens) diviť, že sa na takýto seriál dal. Podľa upútavky, ktorú už teraz môžeme na YouTube nájsť, tu máme veľmi vtipne spracovaný seriál o politickej kampani. Hlavnou postavou bude charizmatický Payton (Ben Platt), ktorého jediným cieľom je stať sa prezidentom. K tomuto má však veľmi dlhú cestu, nakoľko je pomerne mladý a svoju politickú kariéru si ani ešte poriadne nezačal budovať.


Watchmen - 1. Séria - 20. Október

Komixová séria Watchmen sa svojho času dočkala veľmi úspešného filmu. Tento netradičný a ponurý svet si svoj vlastný seriál už dlhšie pýtal a fanúšikovia sa už teraz idú zblázniť od radosti.  Hlavným bodom celého seriálu bude detektívka Angela Abar / Sister Night (Regina King). A ako tvorcovia seriálu pripomínajú, dočkáme sa aj rôznych príbehov jednotlivých charakterov a pozrieme sa na ne z iných uhlov. A hoc sme si mohli doposiaľ myslieť o postavách všeličo, možno si aj tie negatívne charaktery nakoniec obľúbime.


The Kominsky Method - 2. Séria - 25. Október

Veľmi vtipný seriál The Kominsky Method sa dočká už druhej série. Tá prvá nás vedela rozosmiať veľmi šikovným spôsobom. Žiadne hlúpe vtipy, umelý smiech v pozadí či trápne žartíky, nad ktorými len kyslo spravíme úškrn, ale zmysluplný a dôvtipný humor v podaní hviezd Michaela Douglasa, Alana Kirka a ich bohatého života na dôchodku.


The Crown - 3. Séria - 17. November

Prvá sezóna seriálu The Crown veľa ľuďom vyrazila dych. Aj seriál o kráľovskej rodine môže byť zaujímavý a pútavý. V najnovšej sérii stretneme Oliviu Colman ako kráľovnú Alžbetu II. Znie takýto seriál fádne a nudne? Ale kdeže!


The End of the F***ing World - 2. Séria – November

Temná britská komédia založená na komixovej predlohe s vulgárnym a cenzurovaným názvom The End of the F***ing World nás poteší už v novembri. Život na britskej škole nie je iba o pití čaju a raňajkovaní, ale aj o láske či bolesti. O tom by vedeli rozprávať aj hlavné postavy, ktoré trpia rôznymi dezilúziami o svete a živote.


The Witcher (Zaklínač) - 1. Séria - 17. December

Seriál, na ktorý sa tešia už takmer všetci. Prv sa knižná predloha dočkala videohernej série a tá sa stala rovnako obľúbenou ako kniha. Kedysi sme tu mali dokonca aj TV seriál poľskej výroby, no jeho výprava a produkcia nestáli ani za deravý groš. A aj to je jeden z hlavných dôvodov, prečo je nový seriál pod drobnohľadom takmer celého sveta. Už na konci jesene zistíme, či bude seriál Witcher naozaj stáť za to. S malou dušičkou dúfam, že to je len veľký začiatok množstva seriálov na základe videohier. Pýtate sa, čo som to práve napísal? Veď Zaklínač bol prv vynikajúcou knihou! No dajme si ruku na srdce – boli to práve videohry, ktoré knihu a príbeh Zaklínača dostali na vrchol.

A čo vy? Ktorý seriál si túto jeseň pozriete vy? Dajte nám vedieť ten váš obľúbený!

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk