V októbri prídu veľkotonážne série Call of Duty a Ghost Recon, no aj mnoho ďalšieho

V októbri prídu veľkotonážne série Call of Duty a Ghost Recon, no aj mnoho ďalšieho

 

A hlavne príde mnoho portov.

Preplnený september sa skončil a prichádza rovnako preplnený október. Peňaženky síce budú plakať, no dúfame, že budú plakať aj naše srdcia a to od radosti zo skvelých hier. Kandidátov je hneď niekoľko a prídu v podobe zaužívaných značiek, ale aj úplne nových hier.

Ako sme však v podnadpise spomenuli, október bude bohatý aj na porty starších hier na konzolu Nintendo Switch. Medzi nimi nájdete napríklad Overwatch: Legendary Edition a Zaklínača 3 (15. október), Resident Evil 5 a 6 (29. október) a Vampyr (29. október).

Destiny 2: Shadowkeep

Dátum vydania: 1. október 2019

Platformy: PC, Xbox One, Playstation 4

Veľké zmeny nastávajú vo svete Destiny 2. Hra dostáva free-to-play verziu nazvanú Destiny 2: New Light s hromadou obsahu, no nová expanzia je klasicky platená. Tá nás zavedie na Mesiac, na miesto, kde sme už dlhú dobu neboli. A že sa tam dejú strašidelné veci, o tom nás presvedčí Eris Morn. Zdá sa, že je najlepší čas nastúpiť na vlak s názvom Destiny 2.


Ghost Recon Breakpoint

Dátum vydania: 4. október 2019

Platformy: PC, Xbox One, Playstation 4

Ghost Recon zažije po veľkej evolúcii a po prechode do otvoreného sveta ďalší veľký šok. Ubisoft sa totiž inšpiroval v looter-shooter a light RPG prvkov vo svojich iných hrách (Division, Assassin’s Creed) a preniesol ich do série Ghost Recon. Breakpoint nás zavedie. Príbeh sa odohráva na fiktívnom svete ostrova Aurora, kde budeme musieť bojovať proti organizácii Wolves, ktorá vznikla z odpadlíkov jednotiek Ghost a na jej čele je Cole D. Walker (aka. Jon Bernthal).


Concrete Genie

Dátum vydania: 8. október 2019

Platformy: Playstation 4

Pred vydaním veľkých Sony exkluzivít sa chystá ešte jedna, no možno neprávom prehliadaná. Štúdio PixelOpus totiž v októbri vydá svoju hru Concrete Genie. Hra je inšpirovaná kultovou hrou Jet Set Radio a okrem klasických mechaník akčných adventúr ponúkne aj inovatívne ovládanie cez Dualshock 4. Chýbať nebude ani podpora pre Playstation VR.


GRID

Dátum vydania: 11. október 2019

Platformy: PC, Xbox One, Playstation 4

Codemasters sa po rokoch vracia so sériou GRID, ktorú sme naposledy videli v roku 2014 vo forme Grid Autosport. Ide teda o premiéru tejto série na súčasnej generácii konzol. Autori nám okrem tradičného okruhového pretekania ponúkajú hlavne svoju revolučnú AI, ktorá bude aktívne reagovať na to, ako sa na trati správate. K dispozícii bude 80 rôznych tratí v 13 lokalitách a desiatky rôznorodých tátošov na štyroch kolesách.


Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville

Dátum vydania: 18. október 2019

Platformy: PC, Xbox One, Playstation 4

Tu sme trochu cheatovali. Hra je už nejaký ten týždeň vydaná, no EA ju vydalo ako Early Access hru s postupným pridávaním obsahu. Oficiálny dátum vydania kompletnej hry je však stanovený na október a preto, keď ste čakali na dodanie kompletného produktu, teraz je vaša chvíľa pustiť sa do večného boja medzi kvetinkami a zombíkmi.


Call of Duty: Modern Warfare

Dátum vydania: 25. október 2019

Platformy: PC, Xbox One, Playstation 4

Dá sa asi pokojne skonštatovať, že hype okolo tohtoročného dielu Call of Duty je asi najväčší za posledné roky. A právom. Vráti sa Price, hra konečne dostane nový engine a hlavne sa presunie do prítomnosti, po čom fanúšikovia volali už veľmi dlhú dobu. Autori sa navyše prikláňajú viac k realizmu, čo môže pritiahnuť aj tých, ktorých už séria v posledných rokoch omrzela. Otázkou tak už len zostáva, ako veľmi sa Activision bude snažiť, aby hru zničil.


The Outer Worlds

Dátum vydania: 25. október 2019

Platformy: PC, Xbox One, Playstation 4

Posledná multiplatformová hra od legendárneho štúdia Obsidian bude The Outer Worlds. Alebo Fallout, ktorý nám Bethesda už dlhú dobu nedala. Tvorcovia pôvodného Falloutu totiž práve v útrobách Obsidianu pracujú na tom, aby sme dostali kvalitnú RPG, ktorá sa síce nebude volať Fallout, no hádam bude mať všetky jej kvality. Čaká nás nový svet, nový príbeh, nové rozhodnutia a veľa možností, ako hru hrať.


Luigi’s Mansion 3

Dátum vydania: 31. október 2019

Platformy: Nintendo Switch

Nintendo pravidelne zásobuje vlastníkov Switchu novými a kvalitnými exkluzivitami a v októbri sa o ich priazeň pobije ďalší diel série akčných adventúr so zeleným inštalatérom Luigim. Pokračovanie Dark Moon má byť oveľa dlhšie, viac zamerané na párty módy. Namiesto panského sídla sa navyše teraz budete pohybovať v hoteli.


 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk