August prinesie návrat World of Warcraft a návrat tvorcov Alana Wakea

August prinesie návrat World of Warcraft a návrat tvorcov Alana Wakea

 

Už sa to pomaly začína rozbiehať.

Zatiaľ čo v júli sme sa veľkej hernej nádielky nedočkali, august už začína celý kolotoč jesenného šialenstva rozbiehať na plné obrátky. Stále však pôjde o mesiac, ktorému dominujú hlavne porty rôznych hier, no ak si počkáte, možno príde aj návrat do sveta Azerothu, prípadne budete mať možnosť zahrať si opäť americký futbal.

Madden NFL 20

Dátum vydania: 2. august 2019

Platformy: PC, Xbox One, Playstation 4

Koniec leta to v podaní EA znamená nával tradičnej dávky športových hier a taktiež tradične začíname sériou Madden NFL. Športom, ktorý sa u nás síce neteší obrovskej popularite, no skalných fanúšikov si určite nájde. Vývojári sa tento rok zamerali hlavne na lepšie stvárnenie jednotlivých hráčov, no zásahov do hrateľnosti sa dočkali obe strany ihriska. Revolúciu však očakávať nemusíme.


Age of Wonders: Planetfall

Dátum vydania: 6. august 2019

Platformy: PC, Xbox One, Playstation 4

Aj keď 4X ťahové stratégie nepatria medzi najpopulárnejšie žánre na svete, séria Age of Wonders si k sebe vždy svojimi kvalitami prilákala davy fanúšikov. A teraz to pravdepodobne nebude inak. Po úspešnom a oceňovanom Age of Wonders 3 sa vyberieme do sveta, kde bola Star Union zničená a našou úlohou je vybudovať novú civilizáciu. A to dokonca aj na konzolách.


Remnant: From the Ashes

Dátum vydania: 20. august 2019

Platformy: PC, Xbox One, Playstation 4

Tvorcovia Darksiders III nám prinášajú v rozmedzí necelého roka druhý veľký projekt na ktorom pracovali niekoľko rokov. Tentokrát sa pozrieme do štyroch zničených svetov, kde bude našou úlohou iba prežiť. A to v kooperácii s ďalšími dvoma hráčmi. Zber lootu, ťaživá atmosféra a náročná hrateľnosť budú pravdepodobne tými hlavnými lákadlami spolu s procedurálne generovanými levelmi.


Ancestors: The Humankind Odyssey

Dátum vydania: 27. august 2019

Platformy: PC

Projekt tvorcu série Assassin’s Creed Patrica Desiltesa v jeho novom štúdiu Panchea Digital Games nás zavedie do dôb dávnych, ked ľudstvo ešte neobývalo túto planétu. Vaša úloha bude jednoduchá. Prežiť v náročnom svete plnom nástrah bez šípok a ukazovateľov a postupne sa vyvíjať. Námet znie určite zaujímavo, no uvidíme, aká hra z toho nakoniec vznikne.


Control

Dátum vydania: 27. august 2019

Platformy: PC, Xbox One, Playstation 4

Ďalšia hra od fínskeho štúdia Remedy, tvorcov hier Alan Wake a Max Payne nás zavedie do vyšetrovacieho úradu, kde budú hlavnú hrdinu Jesse Faden prenasledovať divné udalosti a tajomstvá miesta The Oldest House. Na rozdiel od predchádzajúcich hier však pôjde o hru s prvkami metroidvanie s oveľa väčším prostredím a väčším dôrazom na voľnosť. Hra si však údajne zachová tradičné kvality hier od tohto štúdia.


World of Warcraft: Classic

Dátum vydania: 27. august 2019

Platformy: PC

Legenda, pri ktorej niektorí hráči strávili tisícky hodín sa vracia v pôvodnej podobe, ktorú sme nevideli už dlhé roky. Pre tých, ktorí si chcú pripomenúť časy minulé, alebo pre tých, ktorým súčasný World of Warcraft príde príliš „preplácaný“ ponúka štúdio Blizzard liek. World of Warcraft tak, ako bol pôvodne vydaný.


Astral Chain

Dátum vydania: 30. august 2019

Platformy: Nintendo Switch

Štúdio Platinum Games so sebou prináša záruku kvality a to hlavne v žánri akčných adventúr a hack&slash hier. Stačí spomenúť hry ako Bayonetta, Metal Gear Rising: Revengance či Nier Automata. A práve od dizajnéra NieR Automata Takahisa Taura prichádza hra Astral Chain na ktorej štúdio spolupracovalo s dizajnérom Masakuzom Katsurom.


Blair Witch

Dátum vydania: 30. august 2019

Platformy: PC, Xbox One

Hororový fenomén prichádza aj na videoherné obrazovky a prinesie atmosferický zážitok na ktorý hádam dlho nezabudneme. Hra je v rukách poľského štúdia Bloober Team, ktoré má na svedomí hry ako Layers of Fear a Observer, takže môžeme skonštatovať, že toto štúdio určite vie, ako tvoriť hry, ktoré splnia očakávania fanúšikov Blair Witch.


The Dark Pictures: Man of Medan

Dátum vydania: 30. august 2019

Platformy: PC, Xbox One a Playstation 4

Ďalší hororový kúsok v Auguste nám ponúkne štúdio Supermassive Games, ktoré možno poznáte vďaka Playstation 4 exkluzivite Until Dawn. Teraz prichádzajú s interaktívnou drámou, ktorú budeme môcť hrať z pohľadu tretej osoby. Ovládať budeme viacero postáv a budeme čeliť rozhodnutiam, ktoré ovplyvnia celý dej.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk