Jún nám prinesie Yakuzu, Crasha a Lovecrafta

Jún nám prinesie Yakuzu, Crasha a Lovecrafta

 

Jemné spomalenie pred letom.

Jún vo väčšine prípadov patrí k mesiacom, kde skôr na E3 sledujeme očakávané herné ohlásenia. Hier samotných totiž prichádza pomenej. A tento rok je na tom rovnako. To však neznamená, že sa nenájde zopár zaujímavých kúskov, ktoré by nemali uniknúť vašej pozornosti. Na niektoré z nich sa totiž skutočne čaká veľmi dlho.

Warhammer: Chaosbane

Dátum vydania: 4. jún

Platformy: PC, Xbox One, Playstation 4

Hry zo sveta Warhammer patria vždy medzi veľmi očakávané a to vďaka popularite tohto sveta. Preto ho môžeme zažiť v mnohých žánroch a štýloch hry. Tentokrát je na rade „Diablo“ klon s názvom Warhammer: Chaosbane, ktorý vyvíja štúdio Eko Software. Uvidíme, či sa vývojárom podarí priniesť hru, ktorá sa zaradí medzi tie lepšie Warhammer hry.


Bloodstained: Ritual of the Night

Dátum vydania: 18. jún/25.jún

Platformy: PC, Xbox One, Playstation 4, Nintendo Switch

Legendárny herný dizajnér Koji Igarashi pred niekoľkými rokmi zistil, že v Konami to ďalej nebude fungovať a preto tvorca Castlevanie odišiel a založil si vlastné štúdio s ktorým teraz pripravuje spirituálneho nástupcu tejto legendárnej série s názvom Bloodstained. Na vývoj hry sa mu vyzbierala v prvom rade komunita, keďže cez Kickstarter získala 5,5 milióna dolárov a jeho meno bude hádam zárukou kvality.


Crash Team Racing Nitro-Fueled

Dátum vydania: 21. jún

Platformy: Xbox One, Playstation 4, Nintendo Switch

Activision našiel novú „dojnú kravu.“ Po obrovskom úspechu remaku Crash Trilogy sa pokúsi znova zahrať na nostalgickú strunu a prináša nám remake Crash Team Racing z roku 1999. Opäť teda zasadneme za motokáry ako Crash a jeho kamaráti v pretekoch plných nervov a víťazstiev.


Judgment

Dátum vydania: 25. jún 19

Platformy: Playstation 4

Fanúšikovia série Yakuza majú tento mesiac dôvod na radosť. Okrem portu Yakuzy 5 sa dočkajú aj vydania spin-offu Judgment u nás. Táto hra vyšla koncom minulého roka v Japonsku a v poslednej dobe zaujala najmä tým, že dabingový herec hlavnej postavy bol prichytený pri dílovaní kokaínu a tak musel byť v hre nahradený. Hra zbierala v krajine vychádzajúceho slnka solídne známky a tým pádom to vyzerá pre fanúšikov na jasnú kúpu.


F1 2019

Dátum vydania: 28. jún

Platformy: PC, Xbox One, Playstation 4

Formula 1 sa vracia opäť v podaní štúdia Codemasters, ktoré sa snaží sériu každým rokom posúvať dopredu. Tento rok bude v znamení súboja Senna vs. Prost a zároveň do hry autori prvý krát v jej histórii pridajú aj šampionát F2, ktorý je považovaný za „juniorskú F1.“ Uvidíme, čo ďalšie vývojári prinesú.


The Sinking City

Dátum vydania: 27. jún

Plarformy: PC, Xbox One, Playstation 4

Detektívnych hier nie je veľa a preto sme radi za každý pokus. Hlavne keď je inšpirovaný prácou H.P. Lovecrafta. Hra je zasadená do mesta Oakmont počas 20-tych rokov minulého storočia a hlavnou postavou je vojnový veterán Charles W. Reed, ktorý má pred sebou náročnú detektívnu úlohu. Predchádzajúce hry od štúdia Frogwares (Sherlock Holmes) neboli určite zlé a očakávania sú tak vysoké.


Super Mario Maker 2

Dátum vydania: 28. jún

Platformy: Nintendo Switch

Druhé pokračovanie úspešnej podsérie Super Mario Maker, ktorá preverí vašu šikovnosť rovnako, ako vaše kreatívne myslenie. Hra je totiž platformovka rovnako, ako je to editor levelov, ktorý vám umožní prístup k nekonečnému množstvu obsahu od komunity, alebo priamo od vás. 


 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk